Gorkát a lehetséges amerikai reakcióról kérdezték, miután Észak-Korea átlőtt Japán felett egy rakétát. Trump elnök ezután kijelentette, hogy az Egyesült Államok válaszolni fog erre az "egyértelmű üzenetre" és "bármilyen megoldás elképzelhető". Ezután fejtette ki a magyar származású Gorka, hogy rengeteg titkos lehetősége van az amerikai kormánynak arra, hogy válaszoljon a diktatúra fenyegetésére: Sok sikertelen rakétatesztet láttunk már, a legtöbb teszt sikertelen. Talán nem mindegyiket az észak-koreaiak ügyetlensége okozza - fogalmazott.
Az persze nem meglepő, hogy létezik ilyen program, de az ilyen kijelentéseket el szokás kerülni, mert könnyen diplomáciai problémákat okozhatnak, legrosszabb esetben akár hadüzenetnek is tekinthetik őket – mégiscsak egy ország hadügyi destabilizálásáról van szó - fejtette ki a portál.
Lapunk márciusban írta meg, hogy Gorka Sebestyén még a Trump-kabinet tagjaként megbukott a nemzetbiztonsági átvilágításon, ezért nem engedték hozzáférni a legtitkosabb információkhoz.
Donald Trump stratégiai főtanácsadójának, Steve Bannonnak a lemondása után rögtön megindult a találgatás, mi lesz a Fehér Ház magyar terrorizmus-ellenes tanácsadójának a sorsa. A Bloomberg legalábbis két névtelen forrásra hivatkozva azt állította: Gorka Sebestyén kirúgása is napirendre kerülhet. Ezután Gorka Sebestyén lemondott a Fehér Ház tanácsadói posztjáról. A tanácsadó lemondó levelét a The Federalist című jobboldali portál hozta nyilvánosságra, majd a hírt fehér házi tisztségviselők megerősítették több internetes oldalnak is - tudatta az MTI. A The New York Times szerint Gorkát lemondásra kényszerítették.