A BT majdnem négy órás rendkívüli ülésen vitatta meg, hogy milyen választ adjanak arra, hogy Észak-Korea közepes hatótávolságú, ballisztikus rakétát lőtt ki, amely Hokkaido szigete fölött repült át. A BT közleménye szerint a rakétakísérletek „nem csupán a térséget, hanem az ENSZ valamennyi államát fenyegetik. A világszervezet azonban nem szigorított az érvényben lévő, Phenjant sújtó szankciókon, s nem is helyezett kilátásba hasonló intézkedést.
Nikki Haley, az amerikai ENSZ nagykövet ugyanakkor a New York Times jelentése szerint közleményében utalt egy amerikai akció lehetőségére, amikor úgy fogalmazott: „Az Egyesült Államok nem engedi meg, hogy ez a törvénytelenség folytatódjon.” Donald Trump amerikai elnök azt mondta, mindenféle opciót tekintetbe vesznek, a katonai lépéseket sem zárva ki.
Az újabb, az eddigieknél is veszélyesebb rakétakilövés nyomást helyez az Egyesült Államokra, hogy válaszlépést tegyen – jelentette Washingtonból a Reuters. Nincs jele azonban annak, hogy a Trump-kormányzat közvetlen katonai lépésre készülne. Jim Mattis amerikai védelmi miniszter kilátásba helyezte, hogy lelőnek bármely rakétát, amely az Egyesült Államok vagy szövetséges állam területét fenyegeti, de nem tudni, hogy egy következő hasonló – Japán irányába tartó – rakéta kilövése esetén megpróbálkoznának-e aktiválni rakétavédelmi rendszerüket. Kínos lenne, ha kudarcot vallanának, s egy ilyen lépést ráadásul Észak-Korea háborús oknak tekinthetne. Az elemzők szerint Kína is ellenezne egy közvetlen amerikai katonai választ.