Az űrállomás-avató beszédekkel kezdődött Felcsúton, ahol két napig többek között "űrlény kiállítás és vásárral", űrszerepjátékkal, kvidiccsel (a Hrry Potterből ismert sport - a szer.), háromkapus focival, időjárás-befolyásolási versennyel, időkapszula kilövéssel (a múltba és az űrbe), valamint teleportálási kísérlettel várják az érdeklődőket. Ezen kívül szombaton fellép Pataky Attila, a Kabin, vasárnap pedig a Krúbi és a Hot Dogz, az MKKP Hívatalos Propaganda zenekara.
Az esemény Facebook-oldalán 2400-an jelezték részvételi szándékukat, és majdnem tízezren érdeklődnek az űrállomás-avató iránt.
Forrás: Google Maps
A viccpárt azután kezdte szervezni a "Felcsúti űrállomás-avató és űrhajósok kiküldése az űrbe" elnevezésű két napos akciót a Facebookon, hogy a Magyar Közlönyben még februárban megjelent: a kormány a kevesebb mint 2000 fős Gyulaházára 3 milliárd forintból épít „space-központot. A helyi önkormányzat eredetileg csak egy kiállítóteremre pályázott, hogy a faluba kerülhessen a bezárt Közlekedési Múzeum űrrepülés-történeti kiállítása és a repüléstörténeti anyag egy része. Ebből lett aztán az űrközpont terve. Gyulaháza igencsak kiesik az ország vérkeringéséből, Kisvárdától délre, Nyíregyházától keletre, Mátészalkától északra van, még a közelben futó 4-es főút is elkerüli. Viszont itt született az ez idáig egyetlen magyar űrhajós, Farkas Bertalan, így a községnek van már Gagarin-szobra és űrkiállítása is.