Noha a vonatkozó kormányhatározatban négymilliárd forintban határozták meg a veszprémi uszodaépítés költségeit, a város önkormányzata által elkészített megvalósíthatósági tanulmány már mintegy tízmilliárd forintban jelölte meg a forrásigényt. A jelentős költségnövekedést a kormány a beruházás komplexitásával indokolja, terveik szerint az uszoda többfajta igényt is ki tud majd elégíteni.
Az uszodát évek óta tervezik. Mivel Veszprém híján van a vizes létesítményeknek, a 2015-ös, az ellenzéki erők által támogatott Kész Zoltán független jelölt győzelmével végződő időközi országgyűlési választások során a Fidesz számára jó kampányfogásnak tűnt egy hatalmas uszodakomplexum beígérése. A kormánypárti jelölt veresége után az uszodaépítés már nem tűnt annyira fontosnak az egyébként fideszes vezetésű városban, ám mivel 2015-ben maga Orbán Viktor hagyta jóvá a beruházást, valamit mégis csak tenni kell.
A gigaberuházás lélegzetelállítónak korántsem nevezhető látványtervei 2016 októberére készültek el, az önkormányzat ekkor fogadta el a jócskán megnövekedett költségvetést tartalmazó megvalósíthatósági tanulmányt is - ám hogy a létesítmény mikorra készül el, továbbra sem tudni. Az építkezés megkezdését ígérték már 2016-ra, 2017-re is; most úgy tűnik, 2018-ig még várni kell, az uszodát pedig leghamarabb 2019-ben élvezhetik a veszprémiek.
,,Tekintettel arra, hogy a rendelkezésre álló forrást meghaladja a tanulmányban szereplő összeg, indokolt új előterjesztés alapján a kormány ismételt döntése" - reagált Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára Mesterházy Attilának (MSZP) az uszodaépítést firtató kérdéseire. Tájékoztatása szerint az új előterjesztés idén kerülhet a kormány elé, ez fogja tartalmazni a beruházás befejezésének várható időpontját is. Fónagy szerint egyébként azért kell több pénz, mert - mint fogalmazott - az uszoda "egyaránt alkalmas lesz nemzetközi versenyek lebonyolítására, kielégíti a lakossági igényeket, továbbá tanuszodai funkciót is be fog tölteni".