futball;Chile;Konföderációs Kupa;

- Konföderációs Kupa - Chile büntetőkkel elődöntős

Elsőként Chile labdarúgó-válogatottja jutott az oroszországi Konföderációs Kupa vasárnapi döntőjébe: a dél-amerikai bajnok szerdán az első elődöntőben gól nélküli döntetlent után büntetőkkel győzte le az Európa-bajnok Portugáliát.

Elődöntő:

Chile-Portugália 0-0 - büntetőkkel: 3-0

Kazany, 40 855 néző, v.: Faghani (iráni)
sárga lap: Jara (23.), Hernandez (51.), illetve W. Carvalho (31.), An. Silva (43), Fonte (96.), Bruno Alves (111.), Cedric (114.)

Chile:
Bravo - Isla (Fuenzalida, 121.), Medel, Jara, Beausejour - Aranguiz, Diaz, Hernandez (F. Silva, 112.) - Vidal - Vargas (Rodriguez, 86.) Sanchez

Portugália:
Rui Patricio - Cedric, Fonte, Bruno Alves, Eliseu - B. Silva (Quaresma, 83.), W. Carvalho, Ad. Silva (Moutinho, 102.), Andre Gomes (Martins, 116.) - Ronaldo, An. Silva (Nani, 76.)

Nagy lendülettel kezdett a portugál válogatott, azonban Dél-Amerika legjobbja kihúzta az első negyedórát, majd fokozatosan átvette a játék irányítását.

A fordulást után sokat veszített tempójából az összecsapás, amely így hosszabbításba torkollott. A ráadásban Sanchez fejese csak néhány centivel kerülte el a portugál kaput, ezt leszámítva viszont az Európa-bajnok futballozott fölényben. Érdekesség, hogy a 113. percben Silva rendkívül gyanús körülmények között esett el a portugál 16-oson belül, a játékvezető azonban nem kérte a videóbíró segítségét, hanem azonnal kirúgást mutatott.

A 119. percben elképesztő szerencséjük volt a portugáloknak, előbb Vidal lövése jött le az oldalsó kapufáról, a kipattanót pedig Rodriguez a felső lécre kanalazta.

A büntetőpárbajban Bravo, a chileiek kapusa sorrendben Quaresma, Moutinho, majd Nani 11-esét is hárította, ezzel pedig továbbjuttatta csapatát.

csütörtökön játsszák:
Németország-Mexikó, Szocsi 20.00

Korunk valóságával és szenvedésével való szembenézésre szólította fel egyháza tagjait Ferenc pápa, aki a menedékkérők táborait pokolhoz hasonlította a Szent Péter-bazilikában szerdán tartott szertartáson, amelyen öt új egyházi vezetőt emelt bíborosi rangra, tovább alakítva a pápaválasztó testület földrajzi összetételét.