FOTÓ: SZALMÁS PÉTER
– Hogy állnak a felkészüléssel?
– Május eleje óta a Duna Arénában tudunk edzeni, így könnyebb megszokni a fényeket, a környezetet. Örömmel vettük birtokba a tornatermet is. Ez egy régi űrt tölt be számunkra, hiszen az alapokat, a jó technikát és a képességek fejlesztését csak egy ilyen tornateremben lehet elsajátítani. A külföldi ugrók ugyanannyi időt vagy többet töltenek el a speciálisan kialakított helyiségben, mint a vízben. Ez most már nekünk is lehetséges.
– Milyen eredménnyel lenne elégedett?
– A vb-re teljesen új ugrásokkal készülünk, az eddig ötféléből mindössze egyet tartunk meg, míg a többi sokkal nehezebb lesz az eddigieknél. A célunk a döntőbe jutás.
– Mennyi munkája van a három olimpiai felkészülésben és a három Eb-bronzban?
– Tizenkilenc éve ugrom, az elején még kevesebb edzésem volt, ahogyan azonban bekerültem az ifi-válogatottba, onnantól kezdve heti 9-11 alkalommal kellett már gyakorolni. A gimnáziumig “edzés-iskola-edzés” volt a napirendem, de az egyetemen is hasonlóan nézett ki a program. A diplomák megszerzését követően már jobban előtérbe tudtam helyezni a sportot, több idő maradt a regenerációra és kiegészítő edzésekre. Emellett már tevékenykedem a szakmám területén is (formatervező-mérnöki végzettséggel rendelkezik - a szerk.) és fejlesztem magam, hogy lassan belelendülhessek a civil életbe.
– Mekkora lendületet nyújt, hogy hazai közönség előtt, ennyi magyarral a lelátón mutathatják meg, hogy mire képesek?
– A hazai Európa-bajnokságokból kiindulva nagyon pozitív emlékeim vannak a közönségről. Mindig lelkesen drukkoltak, akkor is, ha épp nem álltunk a legjobb helyen, hatalmas erőt adva a buzdításukkal. Remélem a világbajnokságra is sokan kilátogatnak, hogy élőben megnézhessék a legjobb ugrókat.
– Ha üzenhetne a szurkolóknak, mit kérne tőlük?
Azt, hogy érezzék jól magukat. Mi mindent megteszünk annak érdekében, hogy megmutathassuk a sportág szépségét, erejét, harmóniáját, s hogy minél többeket tudjunk elvarázsolni ezzel.