„Örvendetesen öt év alatt nagy mértékben csökkent a 8 általános iskolával sem rendelkezőknek az aránya” – idézi a Hír TV az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkárát. Rétvári Bence hozzátette: míg ez 2011-ben 4,9 százalék volt, most már 3,2 százalékra csökkent, „tehát 1,7 százalékkal csökkent azoknak az aránya, akik 8 általános iskolai végzettséggel sem rendelkeznek. Ha a középfokú végzettséget nézem, és az érettségit adó képzéseket, akkor azt láthatjuk, hogy az érettségivel rendelkezőknek az aránya – a mikrocenzus adatai szerint –, tehát a népszámlálási és a kis népszámlálási adatok szerint az elmúlt öt évben lépte át, örvendetesen, az 50 százalékos határt” – írja az Eduline.
„Ez a ragyogó eredmény nem az iskolarendszernek a hatása, hanem egyszerűen az a tény, hogy meghalnak” – mondta a Hír TV-nek a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. A 8 általánossal sem rendelkező idős emberek halálával magyarázza az arányok javulását Galló Istvánné. Szerint a kormány teljes népességre vetített adatai használhatatlanok, ráadásul amiben javulás van, az sem a mostani, hanem a 8-10 évvel ezelőtti kormányzati intézkedéseknek köszönhető.
„Most itt egy nagyon komoly visszalépés van, és 10 év múlva fogjuk csak látni ennek a hatását. A 16 éves tankötelezettségi korhatár, az, hogy a középiskolába felvételizni kell, tehát ennek a hatása 5-10 év múlva lehet érezhető és statisztikailag kimutatható” – tette hozzá a PSZ elnöke.