Szakértők négy azonos képességű csapat csatájaként aposztrofálták a férfi kézilabdázás hagyományos idényvégi, kölni ünnepét, azaz a Bajnokok Ligája végjátékát. Az utóbbi évekkel ellentétben ezúttal a többség óvakodott attól, hogy a legutóbbi két kiírásban ezüstérmes, ám az összképet tekintve az évadban kevésbé meggyőző Veszprémet kiáltsa ki a trófea esélyesének, a végül elsőre győztes Vardar Szkopjéval kapcsolatban viszont óvatosan fogalmaztak: a lapunknak néhány hete nyilatkozó Éles József például a hétvége „sötét lovának” nevezte a macedón együttest.
S valóban: egyetlen mérkőzést leszámítva minden találkozón nüanszok döntöttek. A felek között a Veszprém számára a 3. helyet érő „vigaszsikertől” eltekintve mindannyiszor csak egyetlen gól döntött vagy, ahogy Lékai Máté fogalmazott a PSG ellen elveszített elődöntő után: egy apróság. „A legvégén Nilsson mögé ment a passz, ha elkapja, ziccerbe kerül. Ennyin múlt” – mondta akkor a csalódott játékos.
Merthogy előzőleg hiába fohászkodtak a teremtőhöz a kölni dómban a várost ezúttal is piros árba borító veszprémiek, ezúttal már szombaton elbukott a magyar bajnokcsapat. A végül ezüstérmes, világ-, Európa- és olimpiai bajnokok garmadáját a soraiban tudó francia PSG szoros meccsen, ám jóformán végig vezetve verte el az idényben harmadszor is magyar ellenfelét. „Szinte mindig lépéshátrányban voltunk, ami nagyon felőrölt bennünket fizikálisan” – ismerte el a találkozó után Nagy László, a bakonyiak veterán vezére.
Miközben a másik ágon meglepetésre a Vardar megtréfálta a Barcelonát (majd a fináléban a PSG-t is – a szerk.), a Veszprém a kudarcként megélt kiesés ellenére is kettőzött motivációval várhatta a vasárnapot. Egyfelől mégis Sabaté búcsúmeccséről volt szó (a klubot 2012 óta szolgáló szakembert az új idényben Ljubomir Vranjes váltja), másfelől pedig a helyosztók napján valahogy mindig nyeretlen maradt az utóbbi években a Veszprém.
Habár a trónt ezúttal sem sikerült elfoglalni, a harmadik hellyel legalább szépen zárta le szakvezetője veszprémi pályáját és szezonját a Veszprém, amely a katalánok ellen a szebbik arcát mutatva, meggyőző fölénnyel hódította el a bronzérmet. „Ez egy nagyon fontos győzelem, a szezon egyik legszebb pillanata. Éreztem, hogy a csapatunk nagyon erős, ezt bizonyítja, hogy ma nagyon jól játszottunk és nyertünk, ami nagyon jó érzés. Büszke vagyok a játékosokra, a stábomra és a szurkolókra” – mondta el a veszprémi edzőként – jelen állás szerint – utoljára nyilatkozó Sabaté.
Talán ő is érezte: fontos siker ide, szép pillanatok oda, a Barca elleni siker inkább amolyan vigaszdíj lehet a mindig a győzelemre hajtó magyar bajnokcsapat számára.
A világ egyik legtehetősebb kézilabdaklubja, a PSG és a klub női együtteséhez hasonlóan finalista Vardar egyaránt először jutott el a BL-aranymeccsig, a döntőben pedig némi meglepetésre a macedónok nyertek. Mármint a spanyol macedónok, a sikerből ugyanis Raúl González vezetőedző mellett kivette részét Joan Canellas, Jorge Maqueda, Alex Dujshebaev és a zentai születésű, spanyol állampolgársággal is rendelkező, immáron négyszeres BL-első Sterbik Árpád is.
A négyes döntő eredményei
Elődöntők
Telekom Veszprém–PSG 26-27
Vardar Szkopje–Barcelona 26-25
A 3. helyért
Telekom Veszprém–Barcelona 34-30
Döntő
PSG–Vardar Szkopje 23-24