A cég - amely offshore-szerű áttételeken keresztül mások mellett Garancsi István, Nagy György és az orosz Ilja Trubnyikov résztulajdona - közel kétmilliárd forintos eredménytartalékát is elveszítette. A mintegy 180 milliárdot kitevő 2015-ös forgalom viszont tavaly körülbelül 190 milliárdra emelkedett. Míg tavalyelőtt a bevétel kevesebb mint harmada származott külföldről (azon belül is az EU-n kívülről), addig 2016-ban már több mint a fele. A bevétel 2 százaléka árameladásból származott.
A közvetlen tulajdonos - a svájci MET Holding AG - a nyereséget osztalékként teljes egészében felvette. A kft. amúgy 16 milliárddal tartozik is anyagvállalatának. A MET-et nyolc éve alapította a Mol. Az olajcég az említett notabilitások mellett azóta is megőrzött 40 százaléknyi részt. A gázkereskedő szekere korábban sokkal jobban ment: nyereségük 2012-ben még 49 milliárdra rúgott. Ezt akkor többen összefüggésbe hozták az állami MVM Magyar Villamos Művekkel kötött bonyolult, elemzők szerint leginkább a MET-nek gyümölcsöző gázszerződésrendszerrel. Azóta a csoport központja a svájci Zugba került. Ennek köszönhetően nyilatkozataik szerint immár számos államban kereskednek az energiával. A MET belföldön is terjeszkedik: neve legutóbb az ország második legnagyobb áramtermelője, a Mátrai Erőmű vevőjelöltjeként bukkant fel.
A MET anyagunk kapcsán leszögezte: a 2012-es nyereség számos tagvállalatuk több éves eredménye, amit csak a kft.-hez könyveltek, így annak "értelemszerűen" nincs köze az MVM-szerződésekhez.
A MET Magyarország 2011-ben 13, 2012-ben 49, 2013-ban 4,2 milliárd, 2014-ben mintegy 400 millió, 2015-ben körülbelül 500 millió, tavaly pedig közel százmilliós nyereséget mutatott fel.