A kastélyt a Nedeczky család építtette. És honnan a "Fekete" név? Egyes legendák szerint a kastély tetejének egykori színe, más vélemények szerint a feketére festett ajtókról és ablakokról kapta a nevét. Ellenben ha azt vesszük, hogy hány haláleset történt ott, máris más megvilágításba kerül ez a név, emiatt sokan szellemkastélyként emlegetik, vagy épp elátkozott helyként.
1912 nyarán egy edericsi gulyás féltékenységből megölte kedvesét, aki a kastély szakácsnője volt. Két évvel később Nedeczky Jenő, a kastély tulajdonosa hetvennegyedik születésnapján öngyilkos lett.
A kastély ezután többször is gazdát cserélt, 1928-ban egy pesti ügyvéd, Vág Jenő és felesége költözött be. Az ügyvéd egy nap rajtakapta feleségét egy másik férfival, emiatt öngyilkos lett.
A sors fintora, hogy az özvegy új vőlegénye szintén öngyilkos lett, amikor megtudta, hogy a nő már mást szeret.
Az özvegy eladta a kastélyt egy nyugalmazott miniszteri főtanácsosnak, akiről kiderült, hogy kettős hírszerző volt, látszólag a németeknek dolgozott, de valójában a szovjetek és angolok embere volt. A németek ezt megtudhatták, a front átvonulása előtt pár nappal a főtanácsos 1945 februárjában öngyilkos lett.
Ennyi haláleset után babona övezi a Fekete-kastélyt, ami szép lassan teljesen elpusztul.
A kastély egy ideig üdülőként üzemelt, de régóta elhagyatott, elhanyagolt állapotban van. Omladozó falak, vandálok pusztításai, lassan leszakadó mennyezet, hiányos, helyenként beszakadt tetőszerkezet és karbantartás/állagmegóvás teljes hiánya miatt válik lassan az enyészetté.
A kastély legfelső szintjéről még élvezhető a gyönyörű panoráma, kár lenne pusztulni hagyni. 2014-ben még 220 millió forintért árulták talán lesz valaki, aki elátkozott híre ellenére, a babonákra fittyet hányva fantáziát lát a jobb sorsra érdemes kastély megmentésében – írja a Nyugat.
A portál helyszínen készített képeit ide kattintva nézheti meg!