A “Te miért jönnél haza?” címen meghirdetett kötetlen beszélgetésen Fekete-Győr András elnök elmondta, hogy a pártnak már Amszterdamban, Berlinben, Londonban és Párizsban is működnek alapszervezetei, a brüsszeli pedig éppen a múlt héten alakult meg 7 taggal. “Amikor külföldön dolgoztam, és bemutatkoztam, hogy magyar vagyok, mindig hozzá kellett tennem, hogy nem, én nem szimpatizálok Orbán Viktor rendszerével. Sokan vagyunk így, és ez nagyon szomorú” — mondta, hozzátéve, hogy 2018-ban nem csak kormányt, hanem rendszert kell váltani Magyarországon. A jelenlegi 3-4 százalékos népszerűségi mutatójukat őszre 10 százalékra szeretnék feltornázni. “Ez egy olyan lélektani határ lenne, amiből már kiterebélyesedhet egy nagyobb, szélesebb mozgalom” — fejtette ki a pártelnök.
A Momentum nem a bal- vagy a jobboldalon határozza meg magát, hanem konkrét ügyekben kíván állást foglalni, vezérelvei a szolidaritás és a teljesítményelvűség — hangzott el. Fekete-Győr “megosztó, polgárpukkasztó” akciónak nevezte az Origo szerkesztőségében tett látogatását, elismerve, hogy a Fidesz hazugsággyárait “elegánsan, konstruktív formában” kell leleplezni és megszégyeníteni. Közölte azt is, hogy a Momentum tabudöntögető tevékenységében hangsúlyosan fognak szerepelni a “propaganda ügyek”.
A hallgatóság elsősorban arra volt kíváncsi, hogy vannak-e a pártnak kiérlelt tervei a kormányváltásra, a választási rendszer átalakítására, a külföldi magyarok hazacsábítására. Az elnökségi tagok kevés konkrétumot árultak el, és azt hangsúlyozták, hogy a hazatérés feltétele az “értelmes munka és a jó fizetés”.
A Momentum egy széles adományozói kör kiépítésére törekszik, és élni kíván a közösségi finanszírozás (például crowdfunding) eszközeivel. Pottyondy Edina elmondta, hogy ebben is számítanak a külföldi magyarokra.