Gyakorlatilag egyetlen jelentős párt, a Fatah képviselői indultak, a Gázát irányító Hamász, valamint az Iszlám Dzsihád, illetve a baloldali Népi Front Palesztina Felszabadításáért (PFLP) csoportok bojkottálták a választást. Így a voksolás nem volt tényleges megmérettetés, Mahmúd Abbász elnök és a Ciszjordániát kormányzó Palesztin Hatóság továbbra sem tudta felmérni milyen esélyei lennének egy parlamenti választáson, amelyet több mint egy évtizede törvénytelenül halogat. Utoljára 2006-ban tartottak törvényhozási választásokat a palesztin területeken, akkor a Hamász győzött, s minden felmérés azt mutatja, hogy ezúttal sem lenne másképpen, a Gázét irányító terrorcsoport szabad választás útján átvehetné Ciszjordánia vezetését is.
A Hamász szóvivője útján reagált. Favzi Barum szavai szerint a ciszjordániai választások a biztonsági erők „és ellenségünk, Izrael közreműködésével zajlanak. A választások célja, hogy megerősítsék a Fatah pártot. Az eredmény csak erősíti a megosztottságot Gáza és Ciszjordánia között”.
A belső palesztin megosztottság és rivalizáció, a Hamász népszerűsége nem csak a demokratikus működést lehetetleníti el, hanem az egységes palesztin állam létrehozásának is egyik komoly akadálya, hiszen a nemzetközi közösség nem támogatna egy, a gázai terrorcsoport által irányított államot.
Az Al-Jazeera pánarab televízió honlapja emlékeztet, hogy szerdán diákválaszt rendeztek a ciszjordániai Birzeit Egyetemen. Az itt kialakult erőviszony pedig a teljes Palesztin Autonómiára mérvadó. A diákvoskolást a Hamász szövetségese nyerte meg.