Németh Éva nyolc éve a kecskeméti SOS gyermekfaluban dolgozik, 11 örökbeadáson van túl. "Nekem már szinte semmi dolgom. Mi már ott tartunk, hogy mindenki tudja a dolgát, tudnak egyedül öltözni, fürödni, enni. Nekem "csak"portalanítani-főzni-mosni-takarítani és vasalni kell és foglalkozni a gyerekekkel" – mondja Éva, akinél orgonasípként követi egymást a 8 gyerek óvodás korútól a kamaszig. Balázs két napot tölt Éva családjában, ahol megtapasztalhatja, milyen 8 gyerekre palacsintát sütni, 8 gyerekre mosni-vasalni, 8 gyereket szeretni. A műsorvezető maga is két fiút nevel.
A nagyobbik fiammal beszélgettünk róla, hogy miért költözök be egy nevelőszülői családba. Tudja, hogy olyan gyerekekkel fogok találkozni, akik nem élhetnek az igazi szüleikkel, de mégis rengeteg szeretetet kapnak az SOS-ben. Ha hazamegyek, elmesélek nekik mindent, hogy hogyan élnek ezek a külön¬leges családok, és milyen emberfeletti munkát végeznek a nevelőszülők. Fontos, hogy erről minél többen tudomást szerezzenek, nekem ez a feladatom most – mondta a műsorvezető.
"Ezek a gyerekek egytől egyig nehéz múltat cipelnek, sokuk több traumát él meg gyerekként, mint egy átlag ember egész élete során. Az SOS-ben nevelőszülők, pszichológusok és fejlesztő pedagógusok dolgoznak azon, hogy ezek a gyerekek új esélyt kapjanak, kihozhassák magukból a maximumot" - mondta Romet-Balla Ágnes, az SOS Gyermekfalvak Magyarország adománygyűjtési és kommunikációs igazgatója. Az SOS Gyermekfalvak kampányával hívja fel a figyelmet a vér szerinti szülők nélkül élő gyerekek helyzetére és a nevelőszülői családokra. A korábbiakban Harsányi Levente költözött be egy orosházi családba.
Ma Magyarországon 23 ezer gyermek él gyermekvédelmi gondoskodásban. Az SOS Gyermekfalvak 134 országban több mint 720 ezer gyermeknek segít. Magyarországon Orosházán, Kecskeméten és Kőszegen adnak biztonságos otthont nevelőszülői családokban a szülők nélkül maradt gyerekeknek- zárul az alapítvány közleménye.