médiahatóság;Éjjel-Nappal Budapest;

Már túl vannak az 1000. epizódon FOTÓ: Facebook

- "Aggályos" az Éjjel-nappal Budapest

Számos aggályt fogalmazott meg, illetve lehetséges veszélyt tárt fel az RTL Klubon futó Éjjel-nappal Budapest című sorozattal kapcsolatban a kutatás, amelynek összegző tanulmányát e heti ülésén fogadta el a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa.

A NMHH közleményében az áll, a testület szerint "szükséges a társadalom figyelmét felhívni azokra a gondokra is, amelyeket a jogszabályok nem rendeznek, és túlmutatnak azon a minimumon, amelyet a törvény képvisel". Megjegyezik: a sorozatból áprilisban vetítették az ezredik epizódot; ezzel összefüggésben a Médiatanács szükségesnek látta, hogy átfogó elemzés készüljön a műsorról, amely rávilágít annak jellemzőire, esetleges visszásságaira. Utalnak arra, hogy a hatóság korábban több alkalommal is vizsgálta a műsort, és a kábítószer-használat, a szexualitás, valamint az agresszivitás kifogásolható bemutatási módjai miatt hozott elmarasztaló határozatokat. 

A tájékoztatás szerint a médiatanács honlapján hamarosan megjelenő tanulmány két megközelítésből mutatja be az Éjjel-nappal Budapest által képviselt aggályos jellemzőket: egyrészt egy közvélemény-kutatás segítségével felmérte azokat a befogadói véleményeket, amelyek a műsorszámmal kapcsolatban a magyar társadalomban léteznek, másrészt feltérképezte a program valóságábrázolását, amely számos rosszallást váltott ki a befogadók részéről.

A reprezentatív mintán készült közvélemény-kutatás rámutatott, hogy a műsor nézőinek 67 százaléka nő, és kiemelkedően magas (73 százalékos) az alapfokú iskolai végzettséggel rendelkező rendszeres nézők aránya.

A műsorszám által megjelenített életstílust a megkérdezettek túlnyomó többsége nem tartja elfogadhatónak: 83 százalékuk úgy vélekedik, az egyáltalán nem szolgálhat mintául a mai fiatalok számára.  A nézők zöme - 90 százaléka - azt vallja, hogy a programban bemutatott baráti és párkapcsolatokban nagyon sok probléma, konfliktus jelenik meg - írják.

A válaszolók általános meggyőződése, hogy az a mód, ahogyan a fiatalok a programbeli párkapcsolatokban a partnerükkel, szerelmükkel viselkednek, a mai fiatalság számára egyáltalán nem követendő, nem példaértékű. A sorozatot követők 59 százaléka úgy gondolja, a széria készítői túl nagy hangsúlyt fektetnek a szexualitás bemutatására a műsorban - áll a közleményben.

Választási költségvetésnek nevezte a 2018-ast Mellár Tamás a Hír TV Egyenesen Kálmán Olga című műsorában. A szakember szerint érthető és jól megfigyelhető az a folyamat, ahogy csökken a Fidesz szellemi holdudvara, mert a kormány már a jobboldali értelmiség számára is vállalhatatlan dolgokat művel.