Lungo Drom;Farkas Flórián;

Naphegy tér - Forrás: Google Street View

- Magára hagyják Farkas Flóriánt - Megszűnik a Lungo Drom?

Megszűnés fenyegeti a Lungo Dromot, ugyanis hamarosan százas vagy akár ezres nagyságrendben léphetnek ki tagok a roma közéleti szervezetből – írta a hvg.hu. A kilépők hamarosan új országos szervezetet alapíthatnak a hitelét vesztett, Farkas Flórián miniszterelnöki biztos elnökölte Lungo Drom helyett. Kérdés, hogy a Fidesz 2018-ban ismét vállalni meri-e eddigi szövetségesét. A szervezet korábbi alelnöke, Vajda László a Klubrádiónak azt mondta, már akkor történt egy szakadás, amikor Farkas Flórián több, vele szembeszálló megyei vezetőt is kizárt a Lungo Dromból.

A szervezetbe, illetve elnökébe vetett bizalomnak az sem tesz jót, hogy egymást érik a nyomozások az Országos Roma Önkormányzatnál. Mint lapunk is beszámolt róla, a BRFK hűtlen kezelés gyanújával vizsgálódik a szintén Farkas nevével egybeforrt  „Híd a munka világába” program kétes pénzköltései miatt – abban az ügyben, amelyikben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal is nyomoz. Az adóhatóság költségvetési csalás gyanúja miatt vizsgálódik immár két éve a botrányos felzárkóztatási programban szabálytalanul elköltött 1,6 milliárd forint miatt. Úgy tudjuk, az utóbbi eljárásban vetődött fel a hűtlen kezelés gyanúja is, amit viszont a rendőrség feladata földeríteni.

Balog Zoltán minisztériumánál azonban a nyomozások ellenére is jut közpénz az ORÖ adósságaira: az Emberi Erőforrások Minisztériuma korábban 1,3 milliárd forintos támogatást adott a jelentős költségvetési csalással gyanúsított kisebbségi szervezetnek, a Romnet értesülései szerint pedig 270 millió forintért megveszik az ORÖ Naphegy téri központi irodaházát is.

Az Európai Bizottság cáfolja, hogy Magyarország megszakította a tárgyalásokat a bevándorlási szabályokról, ahogyan azt a Kormányzati Tájékoztatási Központ szerdai közleménye állítja. “Folytatjuk a tárgyalásokat a magyarországi hatóságokkal a menedékjogi szabályozásról. Az Európai Bizottság már világossá tette az aggályait, és fenntartja az ezzel kapcsolatos politikai párbeszédet Magyarországgal. A dialógus eredményeit a testület értékelni fogja, és ennek alapján megvitatja, hogy szükség van-e további lépésekre” - közölte az Európai Bizottság szóvivője.