A XIII. kerületi Helia Hotelben tartott közgyűlésre érkezőket tüntető Quaestor-károsultak várták, akik olyan táblákat tartottak a magasba, amelyeken az állt: "Hol a 210 milliárd? Hol vannak a valódi felelősök?" "A Fidesz-kormány károsultjai vagyunk". A hvg.hu erről videót is készített:
Lapunk korábban már beszámolt arról: ma derül ki, kinek a feladata lesz a megtépázott tekintélyű és hírnevű MOB vezetése. A szervezet tisztújító közgyűlésén összesen 32-en pályáznak különböző tisztségekre (elnök, elnökségi tagság, felügyelőbizottsági tagság), a legnagyobb érdeklődés érthető módon az elnök megválasztását előzi meg.
Szeretné megőrizni pozícióját Borkai Zsolt, aki annak ellenére pályázik, hogy irányításával a MOB megbukott, nem élt a négy évvel ezelőtt kapott kiemelt kormányzati bizalommal. Az elmúlt ciklusban a teljes magyar sport szakmai és gazdasági felügyeletét el kellett látnia, a sporttörvény idén január 1-től életbe lépett módosítása után azonban már csak a téli és nyári olimpiával kapcsolatos feladatai maradtak meg. Borkai ennek ellenére úgy érzi, az ő kezében lenne a legjobb helyen a szervezet irányítása, erről pénteken személyes találkozón próbálta meggyőzni Orbán Viktor miniszterelnököt is.
Borkai, Győr fideszes polgármestere miatt jelentek meg a Quaestor-károsultak a helyszínen, hogy a MOB jelenlegi elnöke ellen tüntessenek. Győr ugyanis több szállal kötődik a Ceglédi Zoltán politológus által a rendszerváltás óta eltelt időszak legnagyobb gazdasági bűncselekményének nevezett Quaestor-ügyhöz. A fideszes város önkormányzata 2015. január 16-án vásárolt államkötvényt a brókercégen keresztül 999 987 373 forint értékben. Borkai emellett támogatta a Quaestor-beruházásként megvalósuló győri stadion és a hozzá kapcsolódó szállodakomplexum megépítését is, sőt, a Quaestor tartotta el az általa felvásárolt győri focicsapatot is. A Quaestor-botrány kirobbanása után az egymilliárd forintnyi államkötvényt zárolták.
A MOB-elnöki címért indul Borkain túl Szabó Bence is, aki főtitkár volt az elmúlt ciklusban, neki kellett volna működtetni, üzemeltetni a szervezetet, elérni, hogy a bizottságok is végezzék a munkájukat. A MOB lefokozásában közel akkora a felelőssége, mint Borkainak. A harmadik jelölt Kulcsár Krisztián, a kétszeres olimpiai ezüstérmes, háromszoros világbajnok párbajtőröző évek óta Svájcban él, a Nemzetközi Vívó Szövetség (FIE) technikai igazgatója. Azt nem tudni, mire lenne képes a MOB élén, de az biztos, ő még nem bukott meg.
Ők hárman vállalták nyilvánosan a jelölést, a közgyűlésen viszont bárki lehet elnökjelölt, akit a résztvevők több mint a fele támogat. Lapunk úgy tudja, hogy Schmitt Pál szeretne visszatérni a szervezet élére, melyet 1989-2010 között már vezetett. Schmitt azt szerette volna, ha a három jelölt a választás megnyerése után visszalép, és átadja neki a helyet. A kandidálók azonban nem lépnek vissza, ha nyernek. A kormány hivatalosan nem áll ki egyik elnökjelölt mellett sem, de a háttérben elkezdték megpróbálni a küldötteket, hogy szavazzanak Schmittre. A MOB korábbi elnöke, csak akkor indul ma harcba az elnöki pozícióért, ha biztos a sikerben. Az mindenesetre jelzésértékű, hogy a múlt heti rendkívüli MOB-közgyűlésen Schmitt is kiült a pódiumra a vezetőségi asztalhoz.