Az előzetes egyeztetések nélkül a parlament elé vitt javaslat - mint megírtuk - lehetővé tette volna a cégeknek, hogy a mostani egy év helyett csak 3 év után számoljanak el alkalmazottaikkal a túlórákról, így akár hónapokon keresztül szinte pihenés és a többletmunkák kifizetése nélkül kötelezhették volna őket munkavégzésre. A szakszervezetek a "rabszolgatörvény" visszavonását követelték, de a biztonság kedvéért a Liga és a Munkástanácsok a folytatásra is felkészült, amikor szöveges javaslatban rögzítette az elképzelhető kompromisszumot.
Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke a visszavonás után kijelentette, reméli, hogy a kudarcos próbálkozás rádöbbentette a politika szereplőit: járhatatlan az az út, amely egyoldalú érdekek mentén, a szociális partnerek megkérdezése nélkül képzeli el a jövőt. Rólunk, nélkülünk ne döntsenek - szólt az üzenete. Palkovics Imre, a Munkástanácsok elnöke pedig azt hangsúlyozta: közös szakszervezeti siker született, hiszen az utóbbi időben nem volt rá példa, hogy egy parlament előtt lévő jogszabályt az előterjesztő a munkavállalók nyomására vont volna vissza. Mészáros Melinda, a Liga Szakszervezetek elnöke azt emelte ki, hogy a parlamenti bizottság tagjai elfogadták, hogy a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) hatáskörébe tartozik a Munka törvénykönyve esetleges módosításának megtárgyalása.
A délutánra összehívott VKF ülésen a konföderációk vezetői ismét kezdeményezték a Munka törvénykönyve átfogó módosítását, hiszen a jogszabály jelenlegi formájában is hátrányos helyzetbe hozza a munkavállalókat a munkaadókkal szemben.