Az államfő szándékainak őszinte voltát azonban megkérdőjelezi, hogy felszólalásában erőszakkal gyanúsította meg az ellene tüntető, és új választásokat követelő ellenzéket, holott a legfrissebb adatok szerint többségében civil áldozatai voltak a mindennapos demonstrációknak. A hatóságok megerősítették, hogy hétfőre már 21 személy vesztette életét a tüntetéseken. Az ellenzék szerint többségükkel az utcára vezényelt hatósági erők, valamint a kormányhoz hű motoros bandák – colectivos néven emlegetett, önkényes igazságosztó csoportok – végeztek.
A hétvégén az áldozatok emléke előtt tisztelegve, hófehérbe öltözött ezrek meneteltek némán Caracasban. Emberjogi szervezetek nemcsak az elhunytak riasztóan magas számára hívták fel a figyelmet, hanem a letartóztatottakéra is. A Foro Penal nevű venezuelai civil szervezet adatai szerint 777 ember van jelenleg őrizetben.
A tüntetéssorozat március végén kezdődött, miután a Maduróhoz lojális Legfelsőbb Bíróság megfosztotta jogkörétől az ellenzéki többségű törvényhozást. Bár a társadalmi nyomásnak engedve napokon belül visszavonták a döntést, a tömegek azóta is tüntetnek Maduro ellen, aki szerintük személyesen is felelős a súlyos élelmiszerhiányért, a gazdasági problémákért, és az ellenzék brutális elhallgattatásáért. Az ellenzék állítja: addig nem hagynak fel a demonstrációval, amíg Maduro nem távozik, és új elnökválasztást nem írnak ki.
Hétfőre ezért Freddy Guevara ellenzéki képviselő minden eddiginél nagyobb országos tüntetést hívott össze. Az El Universal venezuelai napilap által közölt felhívás szerint a cél az ország megbénítása. Guevara az ország minden államában mozgósította az ellenzéket, s azt kérte az emberektől, hogy foglalják el az autóutakat, ám mindenkit felszólított arra, hogy csakis békés módszerekkel tiltakozzon.