MSZP;munkavállalók;munkaidőkeret-elszámolás;

Gúr Nándor, az MSZP vezérszónoka felszólal az uniós bérekről szóló vitában az Országgyűlés plenáris ülésén 2017. április 10-én.

- MSZP: agyon akarják hajszolni a munkavállalókat

A munkaidőkeret-elszámolásról szóló javaslat, szociális otthonok ügye, a paksi atomerőmű-bővítés és a határon túli gazdaságfejlesztési programok is szóba kerültek hétfőn az Országgyűlésben, az azonnali kérdések és válaszok órájában. Gúr Nándor MSZP-s képviselő azt követelte, hogy vonják vissza a munkaidőkeret-elszámolásról szóló javaslatot, melyre tegnap Kunhalmi Ágnes szocialista politikus is felhívta a figyelmet.

Gúr Nándor (MSZP) azt kifogásolta, hogy a kormány nem egyeztetett semmilyen érdekképviselettel a munkaidőkeret-elszámolást érintő törvénymódosítási javaslatról, amely alapján 3 évre bővülhetne az elszámolási időszak. Értékelése szerint "agyon akarják hajszolni" a munkavállalókat, a kormány pedig multiérdekeket szolgál ki. A politikus azt követelte, hogy vonják vissza az előterjesztést.

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a munkaidőkeret-elszámolással kapcsolatban azt mondta: a kormány még nem alakította ki a végső álláspontját. Megjegyezte ugyanakkor, hogy van igazság abban, amit Gúr Nándor felvetett.

Kunhalmi Ágnes a törvénymódosítási javaslatcsomaggal kapcsolatban azt mondta, hogy ezzel mélyítenék tovább a tudásválságot. Ha ugyanis elfogadják a javaslatot, akkor nem csak gyógypedagógusok taníthatnának például értelmi fogyatékos tanulókat.

Az Országgyűlés kulturális bizottságának alelnöke szerint ha a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézségekkel küzdő - például diszlexiás, diszgráfiás, diszkalkuliás - gyerekektől elveszik a szöveges értékelést, az sikertelenséget, kudarcélményt fog nekik okozni. Tudván, hogy a gyerekek az iskolába magukkal viszik szociális körülményeiket, családi hátterüket, a jelenleginél sokkal érzékenyebb oktatáspolitikára lenne szükség - hangsúlyozta, majd arra kérte a kormányt, hogy "lehetőleg ne döntsön semmiről a közoktatásban" 2018-ig, amíg az akkor felálló Botka-kormány át nem veszi az oktatáspolitikát.

Hazudott Kubatov Gábor a választási irodánál történt botrányt követően, miután azt állította, hogy a kopaszoknak semmi köze az FTC biztonsági cégéhez.