Problémát jelent, hogy az erőszakot elszenvedők sokszor nem mernek beszélni arról, ami velük történik, tartanak környezetük reakciójától, sokszor ugyanis őket hibáztatják, de visszatartó erő lehet a szégyen és a bűntudat is. Fontos felhívni a figyelmet arra is, hogy ne csak a fizikai erőszakot tekintsék családon belüli erőszaknak, hanem a lelki bántalmazást is - tette hozzá a szakember. Elmondta azt is, hogy a segélyszervezet több mint tíz éve foglalkozik a bántalmazottak krízisellátásával. Kiemelt céljuk, hogy ráirányítsák a figyelmet a problémára, álláspontjuk szerint ugyanis az erőszak semmilyen formája sem elfogadható.
Lehel László, az Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója arrül beszélt, hogy nagy hangsúlyt fektetnek a prevencióra, évente több ezer gyereknek tartanak felvilágosító órákat a családon belüli erőszakról. Bujdosó Bianka, az ACG Reklámügynökség digitáliskampány-igazgatója egy friss kutatás eredményét ismertetve elmondta: évente legalább tízezer bejegyzés keletkezik a családon belüli, illetve a párkapcsolati erőszak témájában az interneten, ez azt jelenti, hogy óránként legalább egy poszt vagy komment érkezik a témában.
A Google adatai szerint 2015-ről 2016-ra több mint 27 százalékkal nőtt a családon belüli erőszakkal kapcsolatos keresések száma, ezen belül a fizikai bántalmazással összefüggő keresések száma majdnem 18 százalékkal emelkedett, a lelki bántalmazásra vonatkozóké pedig 68 százalékkal nőtt - ismertette, hozzátéve, hogy a kereséseknek csupán csekély része segítségkérés, többségük célja az informálódás.
Beck György, a Vodafone Magyarország elnöke azt mondta, Magyarországon minden negyedik családban fordul elő erőszak, tehát jól látszik, hogy valós társadalmi problémára igyekeznek megoldást találni a honlap elindításával.