Teljesen egyértelmű, hogy a képen Pruck Pál szerepel – az 1956-os Intézet jelentésének megállapítására az RTK Klub hívta fel a figyelmet. A kép először a Life 1956. november 12-i számában jelent meg. Készítője Michael Rougier (1925–2012), akkor a Life fotósa, ismert fotóriporter – áll az intézet honlapján közzétett jelentésben. Rougier egyik nagy témája, ami világhírnevet hozott számára, a gyermeki kiszolgáltatottság volt, elsősorban a háborúban. Fotói szereplőit mindig megnevezte: ez a magyarázata, hogy a szokásoktól és a korabeli tudósítói gyakorlattól eltérően a nevet tartalmazó aláírással látta el képét. A szóban forgó kép eredeti megjelenésekor is feltüntette a szereplő nevét, a „15 éves Pruck Pálét”. Dózsa László színművész hosszú ideig állította, hogy a Life nevezetes felvételén ő szerepel. Forradalom alatti szerepéről saját önéletírása, a róla szóló riportkönyv, valamint sok nyilatkozata tartalmaz változó mennyiségű és tartalmú részletet. A jelentés szerint Dózsa forradalmi részvételének a megtorlás irataiban nincs nyoma. Megkérdőjelezett állításairól legrészletesebben Eörsi László történész nyilatkozott a 168 Órában.
Dózsa 2016 november elején, amikor Pruckot hozzátartozói és ismerősei a plakáton felismerték, „kegyeleti okokból” lemondott arról, hogy ő szerepel a képen. A megfogalmazást nehéz másként értelmezni, mint hogy maga Dózsa sem volt biztos abban, vajon a kép róla készült-e. „Rougier eredeti aláírása, Pruck tanúságtétele, a két gyermek egykorú fotóinak részletes összehasonlítása teljesen egyértelművé teszi, hogy a képen Pruck Pál szerepel” – hangsúlyozza az 1956-os Intézet jelentése.
Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója, az ötvenhatos emlékév kormánybiztosa korábban megígérte, hogy bocsánatot kér, ha bebizonyosodik a tévedés. Erre azonban most sem lát okot. Az RTL Klubnak azt válaszolta, hogy az 1956-os Intézet anyaga egyetlen új szempontot, adatot vagy tényt sem tárt fel. Pruck Pál hozzátartozója, Szakács János viszont továbbra is elvárja Schmidt Máriától, hogy nyilvánosan kérjen bocsánatot.