6.oldal;blognéző;

- Felsőoktatás és félelem, avagy Magyarországon a helyzet változatlan

Dokumentum 1. (1986): „a marxista filozófia kicsiben (értsd iskola), és nagyban (tudományos kutatás) többet képes adni, mint bármely más világnézet” (Lánczi András)

Dokumentum 2. (2017): Kőszegi Botond, a CEU Közgazdaságtan Tanszékének professzora, az MTA doktora, Yrjö Jahnsson-díjas közgazdász levele a Corvinus Tudományos Tanácsának:

Tisztelt Tudományos Tanács tagok!

Visszalépek a Tudományos Tanács tagságomtól. Az utóbbi napokban személyesen tapasztaltam, hogy sok corvinusos diák és oktató fél az egyetemen belüli megtorlástól a CEU melletti kiállása miatt. Egyértelmű, hogy ezt a félelmet részben az egyetem vezetősége keltette, és amikor nyilvánvalóvá vált, nem tett komoly lépéseket az enyhítésére. Ilyen körülmények között nem tudok a TT tagja maradni.

Az utóbbi években rengeteg értelmes és érdekes diákkal és oktatóval ismerkedtem meg a Corvinusról. Szaktudásom, érdeklődésem és időm függvényében továbbra is szívesen tartom a szakmai kapcsolatot kutatókkal, tartok előadásokat diákoknak és veszek részt konferenciákon. De döntéshozatalban nem veszek részt.

Üdvözlettel,

Kőszegi Botond, A CEU professzora, A Corvinus díszdoktora

Nem célja a kormánynak a Közép-európai Egyetem (CEU) bezárása, ennek nem is lenne indoka, a felsőoktatási törvény sokak által vitatott módosításával mindössze megoldást szeretnének találni bizonyos ügyekre - jelentette ki Palkovics László oktatási államtitkár kedden Brüsszelben.