„Azt kérték, hogy ne zárjunk be egyetemet. A magyar kormánynak nincs egyetem bezárási szándéka. Tanszabadságot követeltek, Magyarországon az van. Kutatási szabadságot követeltek, de hiszen kutatási szabadság van” - fogalmazott Kósa Lajos.
A frakcióvezető szerint más cél vezette a tüntetőket. „Tudjuk Soros György a legbefolyásosabb emberek egyike, akivel régi vitánk van, mert Soros azt mondja, hogy minél több migráns be kell engedni Európába. Soros Györgynek az a meggyőződése, hogy a magyar kormány rossz állásponton van, amikor nem akar ide beengedni migránsokat” - fogalmazott Kósa.
A beszélgetésben a politikus igyekezett hangsúlyozni, hogy a Közép-európai Egyetemet senki nem bántja, az egy magyar egyetem. "A CEU azonban egy amerikai fantom egyetemnek a magyar kihelyezett egyeteme. A CEU az egy amerikai bejegyzésű egyetem, amelynek nincsenek Amerikában oktatója, nincs oktatási programja, nincs kutatási programja, ott egyetem nem is működik" - fogalmazott Kósa Lajos. Többször elismételte: "Nincsen tanárai, nincsen egyetlen diákja sem. Ezért ez egy nem létező intézmény, ezért egy fantom egyetem."
Rónai Egon felvetette, hogy és mi van akkor, ha mondjuk Trump telefonál, hogy oké, aláírja az együttműködést. Esetleg, ha Trump garantálja a jogszerűséget, akkor már nem kell campus? Kósa Lajos ugyan kicsit bizonytalanul, de azt mondta: ha az Egyesült Államok kormánya egy fantom egyetem működését garantálja, az új helyzet. "De csak akkor, ha a központi kormányzat is jóváhagyja azt, amit New York állam amúgy garantál. Ha Donald Trump a CEU mögé áll, az egy másik helyzet" – fogalmazott Kósa Lajos.
A frakcióvezető úgy fogalmazott, 2018. február 15-ére tiszta helyzetet kell teremteni, ezt írja elő a törvény.
Arra a kérdésre, hogy miért érdeke Magyarországnak, hogy ne kapjanak amerikai diplomát az itt tanuló diákok, azt válaszolta a frakcióvezető, hogy ezzel a többi egyetem hátrányát mérséklik - foglalta össze az atv.hu a Kósával készített interjú legfontosabb pillanatait.