Idlib kormányzóság területén több mint hetven áldozatot követelt az offenzíva, sok gyerek is meghalt. Abdullah jordán királlyal tartott közös washingtoni sajtótájékoztatóján Donald Trump azt mondta, a támadás hatására jelentősen megváltozott a véleménye Bassár el-Aszad szíriai elnökről. Az elnök nem részletezte, milyen stratégiával lehetne véget vetni a szíriai erőszaknak – emlékeztet a Reuters hírügynökség –, viszont ismételten kritizálta az Obama-adminisztrációt, amiért nem lépett fel hatékonyabban a vegyi fegyvereket bevető – bár ezt tagadó – Aszad-rezsimmel szemben.
Nikki Haley, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete nem sokkal később az ENSZ Biztonsági Tanácsának ülésén a helyéről felállva, a támadás gyermek áldozatainak fényképeit mutatta fel, majd Oroszországot tette felelőssé, amiért eddig következetesen megakadályozta, hogy felelősségre vonják az Aszad-kormányzatot. „Amikor az ENSZ képtelen a kollektív fellépésre, eljön az idő, amikor egy államnak meg kell hoznia a saját döntéseit” – tette hozzá sokat sejtetően, ám a konkrétumokat mellőzve Hailey, aki Oroszország helyettes ENSZ-nagykövete után szólalt fel. Vlagyimir Szafronkov a világsajtóban is bőven rendelkezésre álló bizonyítékok ellenére kijelentette, hogy a szíriai kormányerők által – vélhetően szaringázzal – végrehajtott támadás a felkelők egyik vegyifegyver-raktárát találta el, nem pedig egy kórházat.
Theresa May brit kormányfő bejelentette, az Egyesült Királyság kezdeményezi a Vegyifegyver-tilalmi Szervezetnél, hogy indítsanak vizsgálatot az ügyben. „Egy stabil Szíriában Aszadnak nincs jövője… felhívom az összes felet, hogy biztosítsanak egy Aszad nélküli átmenetet” – idézi a The Guardian a brit kormányfőt.