Az önkormányzati dokumentumban az olvasható: „A Rákóczi híd pesti hídfőjénél elterülő terület különlegesen kedvező feltételekkel rendelkezik jelentős tömegeket vonzó ingatlanfejlesztésre, új lakó- és intézményterületek kialakítására.” A tanulmány megjegyzi, hogy az MNV Zrt. által 16,5 milliárd forintért megvásárolt terület Ferencváros meghatározó jelentőségű közlekedési útvonalai között terül el. Közvetlen a kapcsolata ugyanis a Rákóczi híddal, ami a budai, a Könyves Kálmán körút pedig a pesti oldal felé köti össze a várossal.
A településfejlesztési stratégia utal arra is, hogy hasonló presztízsű ingatlanfejlesztésre van lehetőség, mint a Duna másik oldalán elhelyezkedő Kopaszi-gát mellé épülő iroda- és lakásépítések esetében, amelyet Orbán Viktor barátja, a Garancsi István érdekeltségébe tartozó Market Zrt. épít fel. Ezzel kapcsolatban a ferencvárosi tanulmányban az áll: „A Rákóczi hídtól délre eső Duna-part potenciálisan az egyik legértékesebb alul hasznosított területe a kerületnek. Elhelyezkedése, a Dunához való kapcsolata magas színvonalú intézményi és lakóterületek kialakítását tenné lehetővé.” Az egymással szemben elhelyezkedő Duna-parti területek érdekessége, hogy miközben az állam 16,5 milliárd forintért vásárolta meg a pesti oldalit, addig a budain megvalósuló beruházást éppen ekkora összeggel finanszírozza az állami tulajdonú Eximbank - írja a lap, emlékeztetve, hogy az LMP képviselője kiperelte a társaságtól a vásárlás részleteit, és a Fővárosi Törvényszék neki adott igazat, hiába szerette volna az MNV Zrt. titkos adatként kezelni ezeket.
A vagyonkezelő a bírósági eljárás során elismerte, ha nem lesz budapesti olimpia, akkor a terület ingatlanfejlesztés helyszíneként szolgálna, de egyelőre nem világos, hogy az állam maga fogna építkezésbe (közpénzből), vagy a területet egy magánbefektetőnek adnák el.