A felmérés szerint Habony Árpád megítélése még a Fidesz–KDNP táborában is rendkívül negatív, a kormánypártok szavazóinak 61 százaléka inkább vagy nagyon ellenszenvesnek tartja őt. A felcsúti polgármester személyét szintén általános megvetés övezi, minden második választó a lehető legrosszabb osztályzatot adta neki, további 22 százalék pedig inkább ellenszenvesnek tartja. Még a Fidesz–KDNP szavazóinak fele is rossz véleménnyel van Mészárosról, vele szimpatizáló személyt pedig csak elvétve találni.
Andy Vajna szintén nem mondható népszerűnek, a legtöbb választói csoportban abszolút többségben vannak az őt ellenszenvesnek tartók, egyedül a Fidesz-táboron belül nincsenek többségben a Vajnát ellenszenvesnek gondolók.
A népszerűségi lista dobogójára egyébként Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Tarlós István főpolgármester fért fel. lekerült róla ellenben Karácsony Gergely, aki februári eredményén jelentősen rontott, öt pontot veszített népszerűségéből. Javítani egyébként csak Toroczkai László Jobbik-alelnök, valamint Juhász Péter, az Együtt elnöke tudott, de ők is csak 2-es és 3-as osztályzattal.
Orbán Viktor miniszterelnök személye megosztó: a választók 40 százaléka számára inkább vagy nagyon ellenszenves, míg ugyanennyien válaszolták azt, hogy szimpatikus nekik a miniszterelnök. A baloldali szavazók túlnyomó többsége számára ellenszenves Orbán, és a jobbikosok többsége is elutasítja. Az ellenzékiek közül egyedül a Jobbikban vannak számottevő arányban Orbánnal szimpatizálók. A Fidesz–KDNP szavazói jellemzően kedvelik Orbánt, 85 százalék 4-es vagy 5-ös osztályzatot adott a miniszterelnöknek. A pártokhoz egyértelműen nem köthető szavazók között minden csoportban az 1-es vagy 2-es osztályzatot adók alkotják a relatív vagy abszolút többséget.
Botka Lászlónak a választók relatív többsége közepes osztályzatot adott. AZ MSZP-s politikus kifejezetten kedvelt például az MSZP- és Együtt-táboron belül, de a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, a Momentum, a DK és az LMP szavazóinál is alacsony az elutasítottsága. Még a Jobbik táborában sem az elutasítók vannak többségben, hanem a Botkának közepes osztályzatot adók. Egyedül a Fidesz–KDNP szavazói és a szavazástól biztosan távol maradók között vannak többségben a Botkát elutasítók.
Vona Gáborról, a Jobbik elnökéről a választók relatív többségének negatív véleménye van. A baloldalon jellemzően rosszabb a megítélése, de a fideszes szavazók között is sok az elutasító, és alig találni olyat, aki Vonát szimpatikusnak tartja. A jobbikosok jellemzően kedvelik Vonát, 72 százalék ugyanis 4-es vagy 5-ös osztályzatot adott neki, ez azonban valamivel gyengébb arány, mint Orbán Viktor esetében a saját táborán belül.
Az LMP vezetői közül Szél Bernadett a megkérdezettek relatív többségének ellenszenves, amiért elsősorban a Fidesz szavazói felelősek, akiknek 59 százaléka adott 1-es vagy 2-es osztályzatot neki. Szél Bernadettet az LMP-szavazók abszolút többsége viszont szimpatikusnak tartja - derül ki a felmérésből.