Műsormagazin;Oroszország;USA;Fehér Ház;

FOTÓ: Getty Images,  Mark Wilson

- Éjszakai látogató a Fehér Házban

Kémregénybe illő részletek kerülnek nyilvánosságra a Trump-kormányzat és Oroszország közötti kapcsolatokról. 

A The New York Times tudta meg, hogy két fehérházi tisztviselő volt az, aki riasztotta a képviselőház hírszerzési bizottságának elnökét, s március 21-én késő este, a Fehér Ház melletti kormányzati épületben magas titkosítási fokozatú dokumentumokat mutatott meg neki. Devin Nunez másnap az elnökhöz szaladt az információval, de nem szólt róla a bizottság demokrata kisebbségi vezetőjének, Adam Schiffnek, csak azok után, hogy előbb Donald Trumpot tájékoztatta. A demokraták megkérdőjelezik Nunez elfogulatlanságát, különösképpen, hogy ő is tagja volt Trump átmenetet szervező csapatának. Ezért követelik, hogy vonja ki magát a vizsgálatból, Devin Nunez azonban közölte, semmi okot nem lát erre.

Az amerikai lapok azóta próbálták megtudni, kinek az engedélyével léphetett be Nunez az elnöki rezidencia területére, Sean Spicer fehérházi szóvivő azonban többször is csak azt ígérte, „utánanéz”, hogy mi is történt, de nem tette. A New York Times csütörtökön jelentette, hogy a nemzetbiztonsági tanács helyettes vezetője, Ezra Cohen-Watnick és Michael Ellis ügyvéd hívta a képviselőházi vizsgálat vezetőjét a Fehér Házba. Cohen-Watnick az orosz kapcsolatfelvételek miatt menesztett nemzetbiztonsági tanácsadó, Mike Flynn bizalmasa volt, s a nemzetbiztonsági tanács új vezetője, H.R. McMaster hiába próbálta kirúgni, Trump személyesen járt közben, hogy maradhasson. Cohen-Watnick közel áll Steve Bannonhoz, az elnök kétes tanácsadójához, de jóban van a vejével, Jared Kushnerrel is.

Cohen-Watnick azt követően kezdte el átnézni a hírszerzési jelentéseket, hogy Donald Trump Twitter-üzenetek sorában azt állította, Barack Obama lehallgatta a telefonját a választások előtt. Bizonyíték után kutatva bukkantak a szigorúan titkos jelentésekre, amelyekből kiderült: semmiféle törvénytelen nem történt.

Külföldi nagykövetek, külföldi politikusok nagy számban próbáltak kapcsolatot teremteni Donald Trumppal és belső körével a választások előtt, s a külföldiek telefonjainak rutinszerű lehallgatása során bukkant fel rendszeresen Trump embereinek neve. James Comey FBI-igazgató – az igazságügyi tárca felhatalmazásával – közölte: Obama nem „hallgatta le” Trump telefonjait. A volt elnök is visszautasította, hogy Trump elleni kémkedésre utasította volna az ügynökségeket. Ezt nem is tehette volna meg, erre ugyanis csak bíróság adhat engedélyt.

Ivanka Trump és családja csak decemberben költöztek be washingtoni otthonukba, de máris utálja őket az összes környékbeli lakó – írja a femina.hu.