A Demostat iroda tegnap ismertetett felmérése szerint a hivatalban lévő miniszterelnök, a Szerb Haladó Párt (SNS) jelöltje, Aleksandar Vucic továbbra is fölényesen vezet, támogatottsága 56,2 százalék. Az utána következő négy jelölt egyikének népszerűsége sem haladja meg a tíz százalékot, a köztük lévő különbség kevesebb, mint egy százalék. Látványos azonban az, hogy a demokratikus ellenzéki jelöltekhez képest egyáltalán nincs leszakadva az egykori csetnik vajda, a háborús bűnökért elítélt és egészségügyi okokból Hágából hazaengedett szélsőséges Vojislav Seselj. A második Luka Maksimovic 9,5, Seselj pedig 8,8 százalékon áll.
Még mindig magas viszont a bizonytalanok aránya, 18 százalék, ami az erőviszonyokat ugyan nem, de azt befolyásolhatja, hogy egy vagy kétfordulós lesz az elnökválasztás. A részvételi arányt 57 százalékra becsülik.
A legnagyobb szerbiai magyar képviselet, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) nem indít önálló jelöltet, Aleksandar Vucicot támogatja. A Pásztor István vezette VMSZ koalíciós társa Vucic párjának, az SNS-nek. A magyar szervezet indoklása szerint a kormányfő személye folytonosságot és stabilitást jelent a vajdasági magyar közösség számára, ugyanakkor biztosíték a szerb-magyar kapcsolatok haladása szempontjából is. A VMSZ az Orbán-kormány és a Fidesz kiemelt határon túli partnere is.
Az államfőnek készülő miniszterelnök számít is a szerbiai nemzeti kisebbségek támogatására. Kampányzáró beszédében úgy fogalmazott: „Amennyiben államfőnek választanak engem, akkor mindenki elnöke leszek. Minden polgárnak. Azoknak is, akik mellettem vannak, és azoknak is, akik azt mondják, hogy végem van. A szerbeknek, a magyaroknak, a bosnyákoknak, a románoknak, a szlovákoknak, a romáknak. Mindenki elnöke akarok lenni, mert ez jelenti a normális és modern Szerbiát.”
Vucic Szerbia uniós integrációjának híve, de az orosz partnerséghez is ragaszkodik. Olyannyira, hogy a kampányfinisben Oroszországba is ellátogatott, s tárgyalt Vlagyimir Putyin elnökkel.