„Hétfőn kaptam egy üzenetet, hogy Katinka döntése értelmében nem mehetek be a Duna Arénába – mondta a Népszavának Széles Sándor. – Felajánlották, hogy kapok fél óra edzésidőt a Tüske Uszodában, de ezzel nem tudok mit kezdeni, válogatott versenyzővel ennél többet kell vízben dolgozni. Amikor ezt jeleztem, azt az ígéretet kaptam, hogy jövő kedden egyeztetnek velem a folytatásról.”
Nem ez az egyetlen felháborító ügye van a háromszoros olimpiai bajnok úszónak és edző-férjének, Shane Tusupnak. Szerdai számunkban írtunk arról, hogy Hosszú Katinka és edző férje fejenként 60-60 millió forintot kapnak, amelyből 25 milliót Hosszú készpénzben vett fel a vb népszerűsítéséért, ezt a szervezőbizottság is elismerte. A fennmaradó összeget „természetben” kapja meg a házaspár, ezért nem fizet a Duna Aréna nagy- és tanmedencéjének használatáért.
Szerettük volna megtudni, hogy mennyibe kerül a medencék korlátlan használati joga, amibe az is belefér, hogy a Darnyi Úszóiskola növendékei a műugró-medencében tudnak csak edzeni?
A szervezők a Nemzeti Sportközpontokhoz irányítottak minket, azzal az indoklással, hogy az NSK a Duna Aréna üzemeltetője. Dala Tamás, az Olimpiai Központok – idetartoznak az uszodák is - vezetője azt mondta, a Nemzeti Vagyonkezelő tud válaszolni erre a kérdésre. A vagyonkezelőnél próbálták kapcsolni a kommunikációs osztályt, de ez nem sikerült, majd azt kérték, írásban érdeklődjünk. Kérdéseinkre – mennyibe kerül a medence bérlése a Duna Arénában, illetve van-e aláírt szerződés Hosszú Katinkával vagy klubjával a medencék kizárólagos használatára? – eddig nem kaptunk választ. Egyelőre tehát nem tisztázott ki köthet szerződést a Duna Aréna vízfelületeinek bérbeadására, mint ahogyan az sem, hogy milyen jogcímen uralkodnak Hosszúék az új uszodában.