A szíriai férfi elsősorban azt akarta elérni, hogy a Facebook magától törölje az őt lejárató bejegyzéseket. A bíró azonban azzal érvelt, erre azért nem kötelezhető, mert nem maga a cég áll a lejáratások mögött.
Anas Modamani 2015 nyarán készített szelfit a német kancellárral, egy berlini menekültszállás előtt. Ezt követően egy sor becsületsértő, lejárató bejegyzés született. A felvétel felhasználásával ráadásul két olyan fotómontázs is készült, amelyek azt sugalmazták, hogy Anas Modamani bűnöző vagy terrorista. Az egyiken, a tavalyi berlini karácsonyi vásáron végrehajtott terrormerénylet elkövetőjeként állítják be, a másik montázs pedig azt sugallta, hogy tagja volt annak a csoportnak, amely szintén tavaly decemberben megpróbált felgyújtani egy hajléktalant a német fővárosban.
Az eljárás február elején kezdődött a würzburgi bíróságon, a testület azonban akkor március 7-ig elnapolta a döntést a jogsértés megszüntetését elrendelő végzés kiadásáról, és azt javasolta a feleknek, egyezzenek meg peren kívül. Ez azonban nem történt meg. A szíriai menekült arra hivatkozott, hogy a montázsok rossz hírét keltik, sértik a becsületét és megkeserítik az életét, és továbbra is terjednek a portálon, mert a Facebook ugyan törölte az eredeti bejegyzéseket, de a törlés csak Németország területére vonatkozott, a megosztásokra pedig egyáltalán nem.
A közösségi média jogi képviselői viszont azt közölték, a portál szabályszerűen járt el, megvizsgálta, majd törölte a bejelentett, kifogásolt tartalmat, az összes új bejegyzés és feltöltött kép átkutatása azonban aránytalanul nagy erőfeszítést igényelne.