Ebben José Matthijsse, a Heineken Hungária Sörgyárak Zrt. vezérigazgatója találkozót kért Lázártól, s felidézte: 500 munkavállalót alkalmaznak, s évi 23 milliárd forint adóval járulnak hozzá a költségvetés bevételeihez. Arra is kitér a levél, hogy a cég 2016 januárja óta kizárólag magyar árpából főzi "Magyarország legnépszerűbb sörét", a Sopronit. Mindezek alapján a vezérigazgató először nem is hitte el, hogy a kancelláriaminiszter beleállt a Heineken termékeinek bojkottjába.
Ismert, a Heineken romániai érdekeltsége perbe hívta az Igazi Csíki Sör nevű termék gyártóját, a Lixid Project Kft-t. A vita alapja, hogy a hollandok birtokolják a Ciuc (magyarul Csíki) Premium márkanevet. A multi első körben elbukta a szellemi tulajdonjogról szóló pert a román bíróságok előtt, még az európai védjegyhivatalnál sem tudták elérni, hogy a konkurens szüntesse be a hagyományos recept szerint készített sör gyártását. Erre reagálva Igazi Tiltott Csíki Sör néven árusították tovább a Csíki Sört.
Végül a portál szerint Matthijsse Csepreghy Nándor miniszterhelyettessel ült tárgyalóasztalhoz, holott Lázár az akkori Kormányinfón azt mondta, a Heineken az ő irodájában "verte az asztalt". Csepreghy a találkozón közölte a vezérizgatóval, hogy a kormány elvárja az aktív részvételt a vitarendezési eljárásban. Állítólag a soproni központnak kellett volna közvetítenie a Lixid Project és a romániai Heineken között.
Második levelében, amelyet már a miniszterhelyettesnek címzett, Matthijsse megköszönte az együttműködést, s közölte: a Heineken Romániánál sem állt, eleve nem is állhatott senkinek a szándékában székely, illetve a magyar embereket nemzeti érzékenységükben megbántani. Ugyanakkor az mfor.hu úgy tudja, a magyar Heineken nem érzi feladatának, hogy közvetítsen, így a konfliktus még mindig él.
Azt sem tudni, mit hozhat Lázár márciusi, erdélyi látogatása, amikor felkeresi a Tiltott Sör gyártóját. A Kormányinfón a vonatkozó kérdésre azt mondta: "szeretnék nekik segíteni, ahogy tudok, úgy, hogy ne ártsak az ügynek, hanem segítsek".