A szombathelyi közgyűlés elején Czeglédy Csaba, az Éljen Szombathely!-MSZP-DK-Együtt frakciójának vezetője indítványozta a név szerinti szavazást Jordán Tamás színházigazgatói kinevezéséről. Úgy tűnt: Jordán kinevezésére annak ellenére van esély, hogy a Fidesz a polgármester előterjesztése alapján valószínűleg arra szavaz, írjanak ki új pályázatot. A szombathelyi színházalapítót egy emberként támogatja a társulat, kiálltak mellette a nemzet színészei, a kritikusok céhe, több társulat és közismert művészek, írók, zeneszerzők.
A Vidnyánszky Attila, Eperjes Károly, Kiss József, Nagy Viktor nevével fémjelzett csoport Dér András filmrendező pályázatát támogatta. Dér időközben visszalépett, de a szakmai bizottság ezek után sem Jordán kinevezéséről szavazott. Négyen, köztük Eperjes és az Emmi képviselője is, új kiírásra voksoltak. Négyen pedig Jordán kinevezését akarták elérni. A döntés a közgyűlés kezébe került. A Fidesznek a testületben tíz, a baloldali frakciónak kilenc képviselője van. Rajtuk kívül a Pro Savaria civil szervezet támogatásával bejutott alpolgármester és egy jobbikos képviselő voksolhatott.
Molnár Miklós (Pro Savaria) alpolgármester nem titkolta, hogy Jordánra szavaz. Ezzel tíz-tíz lehet az eredmény, így azon múlik Jordán sorsa, milyen gombot nyom meg a Jobbik képviselője. A városházi pletykák szerint ő is Jordán kinevezésére voksol, ám ez később nem igazolódott. Balassa Péter a közgyűlésen úgy fogalmazott, hogy legszívesebben a Fideszt és az MSZP-t is seggbe rúgná, és az ügyészséghez fordul. Ezzel a lépésével a jobbikos képviselő egyértelműen a Fideszt segítette. Emiatt a baloldalról gyávának nevezték, de ennél sokkal súlyosabb jelzőket is kapott.
A városháza dísztermébe nem hallatszott be a félezer tüntető Jordánt követelő skandálása. Varga Tamás, a szervező V. mint Vas nevű civil szervezet vezetője emlékeztetett arra: 2007-ben, megalapítása évében a színház 161 előadást tartott, amit csaknem 22 ezer ember látott. Tavaly 371 előadáson 65 ezer 700 néző tapsolt. Fűzfa Balázs irodalomtörténész Jordán könyvére hivatkozva hangsúlyozta: csak a Nemzeti Színház igazgatójának volt akkora nyomatéka, hogy Szombathelyen színházat tudott alapítani. Jordán Tamás a helyén van, mondta Fűzfa, s a közönség ismételte szavait. Benke Éva, az egykori Berzsenyi főiskola Radnóti-díjas tanára pedig egy hajdani savariai polgár nevében tette fel a kérdést: Bölcsek a ti vezéreitek? Titeket képviselnek? A közönség kórusban nemmel válaszolt. Képviselőjük, Szendrő Németh Tamás jogász lehetőséget kapott a hozzászólásra az önkormányzati ülésen. Itt az ideje a politika teljes száműzésének a színházból, fogalmazott. A polgármester szerint „olyan körülmények alakultak”, hogy azt javasolja: írjanak ki új pályázatot. Koczka Tibor alpolgármester, a szakmai bizottság elnöke kijelentette: a színházigazgatói poszt nem hitbizomány. Ipkovich György egykori szocialista polgármester, a bizottság egyik tagja a korábbi szakmai ülésről közölte: Koczka már az esemény elején eredménytelennek nevezte a a pályázatot, Eperjes Károly pedig „annál balfácánabb munkásőrt még soha nem alakított, mint ott”.
A név szerinti szavazás előtt elszabadult a pokol. Czeglédy azt állította: a fideszes polgármester megkereste az MSZP-t azért, hogy „ezt az egészet kenjék Hende Csabára.” Puskás ezt tagadta. A Fidesz képviselői mind új kiírásra voksoltak, a kilenc baloldali és a civil alpolgármester pedig ellene. A jobbikos Balassa nem vett részt a szavazáson. Ezután Jordánról szavaztak. Puskás Tivadar és három frakciótársa tartózkodott, a többi fideszes nemmel voksolt. A testület ennek alapján új pályázatot ír ki.
A végén a baloldali képviselők demonstratívan nem fogtak kezet a polgármesterrel.