Levelükben Jordán Tamás érdemeit említik, nyitottságát, majd kiemelik, hogy az általa vezetett társulatot szellemi és emberi nyitottság jellemzi, különféle korosztályok érdeklődésének felkarolásában, a hátrányos helyzetű embertársaik segítésében és a civil szervezetekkel egyenrangú kapcsolatok kialakításában. A levelet a Soroptimist International Club Szombathely-Colonia Savaria, a Zonta Club Szombathely, a Rotary Club Szombathely, a Savaria Lions Club Szombathely, a Vas Megye és Szombathely MJV Nyugdíjas Szövetsége, Képviselete és a Dr. Kiss Gyula Kulturális Egyesület Szombathely - jegyzi.
Jordán Tamás mellett Dér András indult a színház vezetői posztjáért, de később visszavonta pályázatát. Közben egyre többen álltak ki Jordán Tamás mellett, a szombathelyi társulattól kezdve a nemzet színészeiig. A szakmai testület nem értékelte Jordán pályázatát, majd a szombathelyi MSZP és a szombathelyi LMP is Jordánt támogatta. Levelet írt a szombathelyi polgármesternek Jordán mellett az Örkény, a székesfehérvári Vörösmarty Színház, a Színházi Kritikusok Céhe is, ugyanezt tette a Pintér Béla és Társulata, valamint a Magyar Színházi Társaság is. Ám Puskás Tivadar mégis azt terjesztette be, hogy legyen érvénytelen Jordán pályázata.
Ma amikor a szombathelyi képviselők elé kerül Puskás előterjesztése, szimpátia tüntetés lesz Jordán Tamásért. A február 28-ai kulturális bizottsági ülésen a képviselők többsége szintén nem támogatta Jordán Tamás kinevezését, hanem új pályázat kiírását javasolta.