FORRÁS: TWITTER
Több nemzetközi hírügynökség jelentése szerint a német újságíró azért került a török rezsim látókörébe, mert többek között Recep Tayyip Erdogan elnök vejének pénzügyeiről írt, aki egyben energetikai miniszter is.
Yücelt még február 14-én vették őrizetbe úgy, hogy maga jelentkezett a hatóságoknál, amikor megtudta, hogy körözést adtak ki ellene. Azóta több szimpátiatüntetésen követelték a szabadon engedését. Törökországban, ahol a tavaly júliusi puccskísérlet óta szükségállapot van hatályban, a vizsgálati fogság akár 5 évig is eltarthat. Deniz Yücel az első német újságíró, akivel szemben vizsgálati fogságot rendeltek el amióta Erdogan elnök hatalmon van, de törökök igencsak szép számmal. 150-en vannak rácsok mögött jelenleg.
Yücel letartóztatása diplomáciai feszültséget szült Berlin és Ankara viszonyában. Sigmar Gabriel német külügyminiszter sajtótájékoztatón jelentette be, hogy „nehéz idők köszöntöttek be a török–német viszonyban”, Yücel ügye reflektorfénybe helyezi a két ország közötti nyilvánvaló különbségeket, ami a jogállami alapelvek alkalmazását, valamint a sajtó- és véleménynyilvánítási szabadság értékelését illeti. Berlin mindent meg fogni tenni azért, hogy Deniz Yücel hamar visszanyerje szabadságát, szögezte le a német diplomácia vezetője.