Megírtuk, tavaly januárban oszlopháború tört ki Budapesten. A Budapest Közút Zrt. emberei a főváros megbízásából elkezdték erőszakkal bontani a Simicska-féle hirdetőoszlopokat, s erről még csak nem is értesítették a Mahir-t. Vagyonőrök és bontó munkások kerültek egymással szembe, az oszlopokat kidöntötték, elszállították, és bár a cég pótolta ezeket, nem lehetett tudni, végül helyükön maradhatnak-e. A kft. perelt, a bíróság pedig néhány napon belül eltiltotta a Fővárosi Önkormányzatot a bontástól, és egyúttal engedélyezték Simicskáéknak, hogy visszaállíthassák a főváros által elbontott oszlopaikat.
A háborúhoz vezető konfliktus még 2015 szeptemberében robbant ki, amikor a fővárosi közgyűlés döntött arról: szerződést bontanak a több mint 700 budapesti hirdetőoszlopot üzemeltető Mahir Cityposter Kft.-vel. A szerződést október 31-ével mondták fel, egyben felszólították a céget, hogy a rendkívüli felmondást tartalmazó értesítésben megjelölt időponttól számított hatvan napon belül távolítsa el a szerződés keretében telepített hirdetőoszlopokat. Az egyoldalú szerződésbontást a kormányoldal azzal indokolta, hogy a megállapodás súlyosan aránytalanul határozza meg a főváros jogait és kötelezettségeit, ezért felmerül a jó erkölcsbe ütközés miatti semmisség. Pedig 2006-ban még a Fidesz segédletével írták alá a szerződést 621 hagyományos hirdetőoszlop, valamint 140 "le- és elfedő rendszerű hirdetőoszlop" felállításáról, amelyet a cég 25 éven át üzemeltethet.
A megállapodásban a főváros vállalta, hogy az oszlopok 50 méteres körzetében nem engedélyez más számára reklámcélú tevékenységet, a Mahir pedig azt, hogy a nettó bevételének 15 százalékát, de legalább évi 45 millió forintot befizet az önkormányzatnak. A közgyűlés csak kilenc évvel később, 2015. szeptemberében jött rá, hogy saját reklámoszlopokkal évente akár 73-125 millió forint közötti összegre is szert tehetett volna, a Mahir-Cityposter azonban nem sokkal fizetett többet a kötelezően előírt 45 milliónál. 2014-ben például 53 millió forintot utalt át, miközben az éves árbevétele meghaladta az 1,13 milliárdot. A Mahir már akkor közölte, a főváros egyoldalúan bontotta fel a szerződést, amihez nem lett volna joga, a 25 évre szóló szerződés ugyanis erre nem ad lehetőséget. A főváros és a Mahir közötti hirtelen támadt konfliktus nem függetleníthető attól: 2015-ben veszett össze Orbán Viktor és Simicska Lajos.