PwC;Szigetvári Viktor;budapesti olimpia;PricewaterhouseCoopers;

- Szigetvári: a rendőrség szabotálja az olimpiai nyomozást

Elfogadhatatlan, hogy a Budapesti Rendőr-Főkapitányság (BRFK) mindössze egy hétnyi nyomozás után elutasította feljelentését, amit a PricewaterhouseCoopers (PwC) tanácsadó cég tanulmánya kapcsán tett - közölte Szigetvári Viktor. 

Az Együtt Országos Politikai Tanácsának elnöke ugyanis úgy látja, különösen nagy kár érte az államot azzal, hogy "egy hiányos, téves számításokat tartalmazó, céljának nem megfelelő tanulmányért fizetett". A hatóságok azonban február 22-i hatállyal megállapították: nem történt bűncselekmény, mivel szerintük "a szerződők közötti, az aktuális piaci viszonyokhoz igazodó egyéni megállapodás képezte a nyújtott szolgáltatás ellenértékének mértékét", az indokolatlan magas árra pedig nem találtak bizonyítékot.

Ismert: a Miniszterelnökség 2015-ben 480 millió forint értékben szerződött a céggel a tanulmány megírására, majd a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium 240 millió forintért bízta meg őket a kiegészítő szolgáltatások elvégzésével. A feljelentés tárgyát képező tanulmányban egyébként a PwC úgy számolt, hogy maga az olimpiai pályázat 10 milliárd forintba kerülne. A pályázatot intéző állami Budapest 2024 Zrt. ugyan nem árulta el, pontosan mennyibe fájt az adófizetőknek a végül visszavont pályázat, ám múlt csütörtökön Fürjes Balázs, a budapesti olimpia kormánybiztosa az ATV-ben elmondta, hogy 7 milliárd ment el addig a pályázatra. Arról még nincs döntés, mely beruházások megvalósítása folytatódhat olimpia nélkül is.

A múlt heti Kormányinfón Lázár János arról számolt be: a kormány Szabó Tünde sportállamtitkárt bízta meg annak eldöntésével, mely kapcsolódó beruházásokat kell folytatni, s mit kell elfelejteni. Annyi biztos a kancelláriaminiszter szerint, hogy a 2020-ban részben nálunk rendezendő labdarúgó Európa-bajnokságra készülő, új Puskás Ferenc Stadion megépül, 192 milliárd forintért. Ezzel az eredeti terv majdnem ötszörösénél tart a stadion ára, hiszen 2011-ben még 40 milliárd forintról indult a beruházás, a legutóbbi, múlt hétig érvényes ígéret pedig úgy szólt, 105 milliárd lesz a végösszeg.

Az Európai Csalás Elleni Hivatalhoz (OLAF) fordult az Együtt, miután a Közbeszerzési Értesítőben megjelent egy felhívás "Keretmegállapodás az NFSI hatáskörébe utalt építési beruházások megvalósítására Magyarországon" címmel, amely 500 milliárd forintos keretközbeszerzés keretében vár ajánlatokat.