- Akkor mostantól minden népszavásnak kötelező belépni a MÚOSZ-ba?
- Nem. De érdekes, akik eddig felhívtak, hogy tudomásukra jutott az új szerepem, azok mind azt kérdezték, hogyan lehet visszalépni a MÚOSZ-ba. Ezekből a beszélgetésekből pont azt derült ki, hogy eddig elégedetlenek voltak a szervezet vezetésével, illetve az újságírók által fenntartott, az elvileg az ő érdekükben működő civil testület ténykedésével.
- De hogyan lehet ezt jobban csinálni?
- Ennél csak jobban lehet csinálni, ez fogalmazódott meg a tisztújítás szándékában és a történtekben is. Azért elég sok minden történt az elmúlt időszakban; a Népszabadság bezárásán, annak módján túl, nyílt jogsértések értek újságírókat, például a meghekkelt Orbán-interjú miatti kirúgásokban, vagy épp a kormánymédia által megtámadott, kriminalizált sajtómunkások esetében. Nekünk éppen az a dolgunk, hogy az ő érdekeiket végre képviseljük, hogy szóljunk, ha baj van.
- A szólni annyit tesz, hogy jogsegélyt kell nyújtani a sértettek számára, vagy a nyilvánosság a MÚOSZ ereje?
- Éppen az a cél, hogy mostantól legyen tétje minden ilyen esetnek, s hogy legyen újan érdekszervezet, amely bizony rendelkezik megfelelő hangerővel ezekben. Eddig az törölhette bele a lábát az újságírókba, aki csak akarta. Ezentúl, ha rajtam múlik, ez nem így lesz.
- Ez az új MÚOSZ-elnök programja?
- Összefoglalhatjuk, persze nyilván bővebben tálaltam a terveimet a szervezeten belül. Arra akarok koncentrálni, hogy valódi érdekképviseletként működjön a MÚOSZ, s minden magyar újságíró tudatában legyen annak, hogy akármennyire fellengzősen is hangzik, végső soron mi vagyunk a nyilvánosság. Ennek megfelelően kell használni az erőnket.