Később, hírek szerint, ezt is bevették az amerikai drónok és síita, illetve kurd harcosok által segített iraki katonák. Bár az IS használhatatlanná tette a repülőtér kifutópályáját, elfoglalásával az iraki hadsereg ellenőrzése alá vonhatja a Moszul déli részén lévő legfőbb közlekedési csomópontokat. Moszul keleti részét már az előző hónapban elfoglalta az iraki haderő.
Az iraki hadsereg terrorizmusellenes részlegének vezetője, Szaba al-Numan azt közölte, csak idő kérdése, hogy a katonák átvegyék a repülőtér teljes ellenőrzését. A BBC közlése szerint a manőverben több ezer katona vesz részt.
A repülőtér elfoglalása után sokkal nehezebb feladat vár az iraki hadseregre: vissza kell szerenznie Moszul nyugati részét. A helyi lakosságot szórólapokon figyelmeztették a küszöbön álló akcióra. Bár Nyugat-Moszul kisebb a keleti városrésznél, jóval nagyobb a népsűrűség, s szakértők szerint több körzetében a lakosság inkább támogatja az IS-t, mint a kormányerőket. Ráadásul az utcák egy része nagyon szűk, ide a harckocsikat sem tudják bejuttatni.
Az ENSZ aggodalmát fejezte ki a városban rekedt, becslések szerint mintegy 650 ezer ember további sorsa miatt. Eddig 160 ezren menekültek el Moszulból. A világszervezet januárban azt közölte, hogy a katonai akció során elhunytak mintegy a fele polgári személy. Megsemmisült az összes híd, amely összekötötte a keleti és a nyugati városrészt. Az IS 2014 nyarán foglalta el Moszult.