A „Petit Párisién" a „Yar-rowdale" elfogott amerikai utasainak a németek részéről való szabadonbocsátását úgy magyarázza, hogy Németország halogatni kívánja az Amerikával való háborút. Hivatalos köröknek az a fölfogása, hogy a két hatalom között a feszültség óráról-órára nő.
A német blokád hatását nagyon komolyan lehet érezni. Nemcsak abban mutatkozik, hogy az amerikai hajók kikötőikben maradnak, hanem hogy a nagy vasúti állomásokon az áruk föl vannak halmozva és nem, lehet elszállítani. Különösen a Mississipi állomásain nem lehet mozdulni. A kormány folyton a kereskedelmi hajók fölfegyverkezéséről tárgyal. Rövidesen döntenek ebben a kérdésben.
A Times az amerikai hadüzenetet várja!
A „Times" washingtoni levelezője úgy látja a helyzetet, hogy az Egyesült Államok hadüzenete még e héten bekövetkezik. Roosevelt tengerészeti miniszter lesz és Root fogja átvenni a külügyminiszterséget.
Wilson nem akar háborút?
Washingtoni hivatalos forrásból azt az értesítést kaptuk, hogy Wilsonnak egyáltalában nem óhaja a németeknek való hadüzenet. Ellenkezően: az elnök mindent el akar követni, hogy a Németországgal való háborút elkerülje. Az elnöknek ez az elhatározása a jelentés szerint összeegyeztethető azzal a másik szándékával, hogy az amerikai polgárok életét és vagyonát megvédje. A kormány ugyan egyelőre lemondott árról, hogy kereskedelmi hajóit hadihajókkal kísértesse, mindenki tudja azonban, hogy erősen foglalkoztatja őket az, hogyan lehetne ezt mégis keresztülvinni.
Népszava 1917. február 20.