Az I. világháború;I. világháború;

- Amerika ás Németország konfliktusa

A feszültség óráról-órára nő

A „Petit Párisién" a „Yar-rowdale" elfogott amerikai utasainak a németek részéről való szabadonbocsátását úgy magyarázza, hogy Németország halogatni kívánja az Amerikával való háborút. Hivatalos köröknek az a fölfogása, hogy a két hatalom között a feszültség óráról-órára nő.

A német blokád hatását nagyon komolyan lehet érezni. Nemcsak abban mutatkozik, hogy az amerikai hajók kikötőikben maradnak, hanem hogy a nagy vasúti állomásokon az áruk föl vannak halmozva és nem, lehet elszállítani. Különösen a Mississipi állomásain nem lehet mozdulni. A kormány folyton a kereskedelmi hajók fölfegyverkezéséről tárgyal. Rövidesen döntenek ebben a kérdésben.

A Times az amerikai hadüzenetet várja!

A „Times" washingtoni levelezője úgy látja a helyzetet, hogy az Egyesült Államok hadüzenete még e héten bekövetkezik. Roosevelt tengerészeti miniszter lesz és Root fogja átvenni a külügyminiszterséget.

Wilson nem akar háborút?

Washingtoni hivatalos forrásból azt az értesítést kaptuk, hogy Wilsonnak egyáltalában nem óhaja a németeknek való hadüzenet. Ellenkezően: az elnök mindent el akar követni, hogy a Németországgal való háborút elkerülje. Az elnöknek ez az elhatározása a jelentés szerint összeegyeztethető azzal a másik szándékával, hogy az amerikai polgárok életét és vagyonát megvédje. A kormány ugyan egyelőre lemondott árról, hogy kereskedelmi hajóit hadihajókkal kísértesse, mindenki tudja azonban, hogy erősen foglalkoztatja őket az, hogyan lehetne ezt mégis keresztülvinni.

Népszava 1917. február 20.

Orbán Viktor is felszólal napirend előtt az Országgyűlésben hétfőn, a tavaszi ülésszak nyitónapján - tájékoztatta Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke az MTI-t.  A kormányfő A 2017-es év teendőiről címmel mond beszédet a képviselők előtt.