A volt kormányfő beszédét többen üdvözölték azon 47 Labour-képviselő közül, akik az EU-kilépés ellen voksoltak a múlt héten az alsóházban. Vezető liberális demokraták, mint Nick Clegg, Cameron egykori helyettese a konzervatív-liberális demokrata koalícióban, valamint Tim Farron, a párt jelenlegi vezetője ugyancsak pozitívan nyilatkoztak. Nicola Sturgeon, a skót első miniszter, a Skót Nemzeti Párt vezetője is helyénvalónak ítélte Blair helyzetelemzését, igaz, a volt kormányfő azt is megjegyezte, hogy a Brexit győzelme után erősödött a skót függetlenség melletti érvelés hitelessége – számolt be róla a Guardian.
A Jeremy Corbyn-féle vezetés szerint azonban Blair zászlóbontása ugyancsak rosszkor jött és megosztja a Munkáspártot, amikor két közelgő időközi választáson – Stoke-on-Trent Central és Copeland képviselői helyéért – is kemény harcot vívnak az EU-ellenes UKIP párttal és a konzervatívokkal. Mindkét választókerület lakói nagy arányban a Brexit mellett voksoltak a tavaly június 23-i népszavazáson, s a Labour azt hangsúlyozza a kampányban, hogy a Munkáspárt is megszavazta May törvényjavaslatát az alsóházban. Több Labour-honatya azt nehezményezte, hogy a volt kormányfő beszéde leginkább saját visszatéréséről szólt.
A Lordok Házában második olvasatban ma kezdődik meg a vita Theresa May Brexit-törvényéről, amely felhatalmazza a konzervatív kormányfőt a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyének aktiválására, az Európai Unióval a kilépési tárgyalások megkezdésére. A felsőházban kemény viták várhatók, több elkötelezett EU-párti politikus, köztük Lord Mandelson volt EU-biztos is várhatóan keményen bírálja majd a törvényjavaslatot.
Eddig már 183 honatya jelezte, hogy hozzá akar szólni a vitához. A Lordok Házában nagyobb eséllyel nyújthatnak be módosításokat a törvényhez, mivel ott a konzervatívoknak nincs többsége. Valószínűtlennek tartják azonban, hogy a felsőház blokkolná a törvényt, szembehelyezkedve a tavalyi referendum és az alsóház döntésével. Harmadik olvasatban március 4-én szavaz a Lordok Háza.