A Jobbik, az MSZP, az Együtt és az MLP elnökeinek népszerűsége hasonló, a megkérdezettek mintegy harmada kedveli őket. A pártelnökök közt Gyurcsány Ferenc DK-elnök népszerűsége a legalacsonyabb: a korábbi miniszterelnököt a megkérdezettek ötöde kedveli.
A már ismert miniszterelnök-jelöltek közül Orbán Viktor a legnépszerűbb 46 százalékkal, ugyanakkor Botka László, az MSZP jelöltje mindössze két százalékkal, máris 44 százalékos támogatottsággal marad le mögötte, míg Vona Gábor Jobbik-elnök 31 százalékkal a harmadik. Érdekes adat, hogy a bizonytalanok körében Botka magasan a legnépszerűbb jelölt 44 százalékkal, míg Orbán a pártpreferenciával nem rendelkezők 29, Vona Gábort pedig 26 százalékuk kedveli. "Azt láthatjuk tehát, hogy a miniszterelnök-jelöltek népszerűségének versenyében nem annyira Vona, hanem jóval inkább Botka tud a miniszterelnök kihívója lenni" - fogalmaz a Republikon Intézet elemzése, mely szerint ezt igazolhatja a jelöltekről kialakult véleményt pártpreferencia alapján mérő kérdések eredménye is.
A Jobbik szavazói ebben az esetben is nagyon hasonlóan gondolkodnak a Fidesz, illetve az MSZP jelöltjéről: Orbán Viktort 18 százalékuk, Botka Lászlót 16 százalékuk kedveli, tehát csupán a jelöltek személyére leszűkítve nem nagyobb az elutasítottsága az MSZP-nek, mint a Fidesznek. Ami fontos különbséget jelenthet a három jelölt között az a bizonytalanok körében mért népszerűség: az eredményekből úgy tűnik, hogy Botka László lehet a legalkalmasabb jelölt arra, hogy megszólítsa a pártpreferenciával nem rendelkezőket, mivel neki jóval magasabb a kedveltsége (44 százalék) az említett csoportban, mint akár Orbán Viktornak (29 százalék), akár Vona Gábornak (26 százalék).
Ami eközben a pártok népszerűségét illeti, a nagyobb pártoknak nem indult jól az év. Az MSZP 2, a Fidesz és a Jobbik pedig 3-3 százalékot veszített a teljes népesség körében a decemberben mért népszerűségéhez képest, így a Fidesz 28, az MSZP és a Jobbik pedig 9-9 százalékos támogatást tudhat maga mögött. Az Együtt, a DK, és a PM támogatottsága nem változott érdemben: a DK 3, az Együtt és az LMP 2 százalékon áll a teljes népesség körében. A legutóbbi hónap egyik jelentős változása a bizonytalanok arányának nagymértékű, 6 százalékpontos növekedése.