Mint mondta, jól látható, "Brüsszel mely ügyekben fog a magyar érdekek ellen politizálni". Példaként említette a közös adópolitikát, majd hangsúlyozta: a kormány az adócsökkentést kívánja folytatni. Ilyen pontként hivatkozott a közüzemi díjakba való uniós beleszólásra is, mondván, ha ez megvalósul, akkor "Magyarországon fuccs a rezsicsökkentésnek".
Az, hogy Brüsszel ellehetetlenítené a magyar rezsicsökkentést, nem új keletű támadás a kormány részéről, először Orbán Viktor beszélt erről egy rádióinterjújában, az Európai Unió "önkényes" intézkedései ellen hangolva Magyarországot. Mindezt úgy, hogy közben már számos ellenzéki politikus adatokkal is alátámasztotta, hogy a Fidesz 2014-es választási győzelméhez nagyban hozzájáruló rezsicsökkentés mértéke bőven a kőolaj világpiaci árának csökkenése alatt volt.
Visszatérve Kósára: a frakcióvezető szerint brüsszeli vitára adhatnak okot a migrációval kapcsolatos kormányzati lépések, így a menekültügyi őrizet ismételt bevezetése, az, hogy aki nem jogosult rá, azt nem engedik az ország területére lépni, a menekültkérelmek benyújtóinak pedig a határon kell kivárniuk ügyük elbírálását.
A kormányzat költségvetéssel kapcsolatos álláspontja miatt Kósa Lajos szerint sok bírálatot fognak kapni, hiszen - mondta - az ellenzék által korábban már bírált intézkedéseket kívánnak továbbvinni.