Közülük 2585 személy az Oktatási Minisztérium alkalmazásában állt, 893-an csendőrségi, 10-en bírósági alkalmazottak voltak, ugyancsak tízen a központi választási bizottságnál dolgoztak, 88 személy pedig a TRT televízió munkatársa volt. Elbocsátottak 330 egyetemi tanárt is, többek között az ország egyik legismertebb alkotmányjogászát, Ibrahim Kaboglut.
A július 15-i puccskísérlet óta már több mint 110 ezer közalkalmazottat bocsátottak el és 41 ezer személyt tartóztattak le, több lapot, rádió és televízió állomást zártak be. A puccs óta hatályban lévő szükségállapot ürügyén – emberjogi szervezetek és a nyugat szerint – politikai tisztogatás zajlik Törökországban. Áprilisban referendumra kerül sor, amelynek célja Recep Tayyip Erdogan államfő hatalmának megszilárdítása, az elnöki köztársaság bevezetése.
Ugyancsak kedden este Erdogan egyeztetett telefonon Donald Trump amerikai elnökkel is. A Reuters hírügynökség szerint az elnökök megállapodtak abban, hogy a török és az amerikai csapatok összehangolják szíriai hadműveleteiket az Iszlám Állam ellen Al-Babnál és a terrorcsoport központjánál, Rakkánál. A Reuters úgy tudja, Erdogan arra kérte Trumpot, hogy Washington ne támogassa a továbbiakban a szíriai kurd milíciát, a YPG-t, amely mellett az Obama-adminisztráció mindvégig kiállt.