Lengyel Márk jogász arról beszélt: nincsen jogi védelem az álhírek ellen, „az első védelmi vonal mindig az ember saját személyisége”, például az a klasszikus műveltség, amelynek segítségével eldönthetjük, mennyire valószerű az, amit a világhálón olvasunk. Mint mondta, a hazai internetszabályozás „papíron rendkívül gyerekbarát”, de ez a szülői felelősség témájában nem okvetlenül segít.
A beszélgetés résztvevői megállapították, hogy az internet a XXI. század egyik leghasznosabb találmánya, ugyanakkor aggasztó a zaklatások és a gyermekbántalmazásról készült beszámolók, fotók, videók számának radikális növekedése az interneten. Kiemelték: fontos a digitális technológiák fejlesztése, és hogy minél több fiatalhoz eljussanak a modern eszközök, ám fontos azok felelős használata is. Külön kiemelték, hogy fontos tudatosítani a gyermekekben, hogy merjenek beszélni a szüleikkel vagy tanáraikkal arról, ha az interneten keresztül zaklatás éri őket.
Az eseményen adták át a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat által első alkalommal meghirdetett, a biztonságos internethasználattal kapcsolatos plakát- és fotópályázat díjait. Képünkön a középiskolás korosztály I. helyzettje: Havrylová Alexandra plakátja (Budapest, Szlovák Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Diákotthon).