Hír TV;Simicska Lajos;G-nap;

- Hír TV: nem második G-napról van szó

Nem feltétlenül politikai okai voltak annak, hogy nagyjából 20 munkatárs felmondott a Hír TV-nél. A Simicska Lajos csatornájához közeli forrásunk szerint a kollégák sok, intenzív megkeresést kaptak az Echo TV-től, sokakat a több fizetés, vagy a magasabb beosztás ígérete késztetett váltásra. Informátorunk hozzátette, "nincs semmi varázslat, sem második G-nap".

A felmondási hullám mögött vélhetően az áll, hogy a decemberben Mészáros Lőrinc felcsúti polgármesterhez került Echo márciusban fog megújulni, és addigra technikusokat, operatőröket, műsorvezetőket akartak igazolni. Erre azonban a Hír TV fel volt készülve, "az üzemi hőmérséklet megmaradt". Egy másik, neve elhallgatását kérő forrásunk elmondta: a Hír TV-nél szerinte az Orbán Viktor és Simicska közötti ellentét kipattanása óta állandóvá vált a bizonytalanság a csatorna jövőjével kapcsolatban. Szerinte a vezetőség úgyszólván semmi érdemit sem közölt velük, "összesen jó, ha két, nagyobb szerkesztőségi értekezlet, ha volt" azon kívül, hogy egyre azt mondták, minden rendben, a tévé finanszírozása biztosított és hogy nem igazak a csatorna 180 fokos irányváltásáról szóló hírek.

Forrásunk szerint sokaknál Kálmán Olga érkezése volt az utolsó csepp a pohárban, mivel az ATV ikonikus műsorvezetőjének a leigazolásában láttak arra bizonyítékot, hogy "balra tart" a HírTV. Nagyjából egy-két hete indultak meg a felmondások a tévénél, forrásunk úgy véli, hogy 20-25-en távoztak eddig, vegyesen stúdiósok, műszakiak. A televízió most átszervezésekkel próbálja megoldani a folyamatos működést.

Eközben a Schmidt Máriához került Figyelő című hetilaptól, ahogy azt várni lehetett, távozott Lambert Gábor főszerkesztő. A szakember közös megegyezéssel ment el a laptól, s az Indexnek azt mondta, távozása oka nem feltétlenül a politikai nyomás, hanem az, hogy "én ahhoz szoktam hozzá, hogy főszerkesztőként én szabom meg a Figyelő, egy független gazdasági hetilap irányvonalát. Mostantól ez az új grémium feladata lesz, de én nem látom benne a helyemet". Azt is megjegyezte, hogy előzetesen őt nem is tájékoztatták az új szerkesztőbizottság felállításáról. Ennek tagjai egyébként a korábbi államtitkár, L. Simon László, Lánczi Tamás, a Fidesz-közeli Századvég Alapítvány vezető elemzője, és Tallai Gábor, a Terror Háza Múzeum programigazgatója. A bizottság felállítása után lemondott a lap pénzpiacrovatának vezetője, Brückner Gergely is, illetve a hírek szerint egyre többen menekülnének a Figyelőtől.

Hiába retteg sípjaiktól Orbán Viktor, ki fogják fejezni nemtetszésüket az Együtt szimpatizánsai a mai Kossuth téri tüntetésen. Juhász Péter szerint a kormányfő csupán báb Putyin kezében, az ország pedig ennek okán mind jobban elszigetelődik a nyugattól. Az alelnök arról is beszélt, miként lehetne sikeres kormányváltó egy ellenzéki együttműködés. Annyi biztos: ameddig valaki a közjó helyett saját pártja érdekében jár el, és annak logikája szerint megy, nem tud partner lenni Magyarország jobbá tételében.