nagykövet;Vatikán;Arnold Schwarzenegger;Donald Trump;

- Schwarzenegger nagykövet lehet

Arnold Schwarzenegger lehet az Egyesült Államok új vatikáni nagykövete, legalábbis ezt írta az egyházi körökben jól értesült Vatican Insider honlapja, valamint a Cath.ch svájci katolikus hírügynökség. Az egykori neves színész, volt kaliforniai kormányzó két héttel ezelőtt egy stájerországi ciszterci rendházban járt, amit médiumok árulkodó jelnek tartanak.

Donald Trump adminisztrációja egy sor olyan kérdéssel foglalkozna, amelyek fontosa lehetnek a hívők számára. Ezek közé tartozik az abortusz, az azonos neműek kapcsolata, de akár a bevándorlás témaköre is. Bár a Szentszék és az Egyesült Államok sok kérdésben együttműködött az eltelt években, Donald Trump és Ferenc pápa viszonyát eddig feszültség jellemezte.

A washingtoni adminisztráció szerint a következő nagykövetnek olyan személyiségnek kell lennie, aki közvetíteni tudja Trump prioritásait. Az új amerikai elnök várhatóan csökkenteni akarja a feszültségeket, ezért katolikus, egyházi tekintetben konzervatív személyiséget nevez ki nagykövetnek. A lehetséges jelöltek között megtalálható Newt Gingrich neve is, aki korábban a képviselőház elnöki tisztségét látta el. Ő maga 2009-ben lépett be a katolikus egyházba, felesége hívő katolikus, egy washingtoni templomi kórus tagja. Esélyesként emlegetik az építész Joseph Forgionét is, akinek szülei Olaszországból vándoroltak be az Egyesült Államokba. Forgione kettős állampolgár. A The Tablet szerint mellette szól, hogy jó kapcsolatokat ápol Trump lánya, Ivanka férjének családjával, a Kushnerékkel, illetve az, hogy jelentős összegekkel támogatta az új elnök választási kampányát.

A konfliktusok generálására építi majd választási kampányát a német jobboldali radikális Alternatíva (AfD), derül ki egy titkos koncepcióból, amelyet a kampány során hoznának nyilvánosságra, adta hírül a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A bizalmas dokumentum szerint a párt a választókat bizonyos csoportokra osztja fel, s ennek alapján bombázza őket ígéretekkel. A célcsoportok közé tartoznak az euroszkeptikusok, a liberális-konzervatívok, a protesztszavazók, a voksolásoktól konzekvensen távolmaradók, valamint a csekély jövedelemből élők. A 33 oldalas, 2016. december 22-re datált koncepció alapján a társadalom többi részének viselkedése nem lényeges az AfD számára, őket inkább támadandó célpontnak tartják.