Az első szett a legjobb négy között az első kiemelt orosz párt, Marija Dolgihot és Polina Mihajlovát búcsúztató ázsiai rivális fölényét hozta, Pótáék mindössze négy pontot tudtak elérni. A folytatásban már kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, Ekholm játéka sokkal erőszakosabbá vált, a kínaiak 7-6-nál vezettek először, ekkor időt is kért Téglás Péter szövetségi kapitány. A pihenő azonban nem használt, 10-6-nál szettlabdákhoz jutott az ellenfél, s már az elsőt kihasználva 2–0-s előnybe került.
A harmadik játszmában 5–5-ig együtt haladtak a felek, majd 7–5-re, illetve 8-6-ra ellépett a döntőig mindössze egy szettet vesztő magyar, svéd kettős. 9–9-nél utolérték Pótáékat a kínaiak, de a következő, rendkívül fontos pontot a közönség támogatását élvező páros nyerte. A szettről egy látványos labdamenet döntött a magyar, svéd duó javára, így sikerült a szépítés.
A negyedik felvonásban 0–4 után hozták első pontjukat Pótáék, akik a folytatásban sem találták a ritmust, hamar 7–2 lett „oda". Ezután 7–5-re sikerült felzárkózni – időt is kértek Csenék -, de a szett hajrája, s így végül a meccs is a kínaiaké lett. A ázsiaiak 10-6 után a harmadik meccslabdájukat értékesítve ünnepelhettek.
A 32 éves Póta Georgina volt a hazai WT-verseny legeredményesebb magyarja, egyesben a negyeddöntőig jutott – Li Csia-jitől kapott ki a legjobb nyolc között –, ezért 1800 dollárt kapott, a párosban elért második helye pedig fejenként 1000 dollárt ért nekik Ekholmmal.
„Ha valaki a verseny előtt azt mondja, hogy egyéniben a legjobb nyolc közé jutok, párosban pedig döntőt játszunk, akkor elfogadtam volna – nyilatkozott Póta. – Kicsit bánom, hogy a döntőben olyan simán elment az első két szett, de egyre jobban belejöttünk, lehetett volna szorosabb is. Ha még egyszer lejátszanánk néhány órán belül vagy holnap, akkor szerintem máshogy alakulna.”
„Az első szettben nem volt esélyünk, s a következőben ugyan hatig pariban voltunk, de az is elment. A következő két játszma már szorosabb volt. A cél az lenne, hogy minél többször találkozhassunk ilyen ellenfelekkel, akkor lehetne fejlődni” – mondta Téglás Péter, a távozó szövetségi kapitány.
A szakember hozzátette: a női válogatott összteljesítménye szerinte elfogadható volt a tornán, ahogy fogalmazott, „ami ebben a versenyben benne volt, azt elértük”.
A budapesti tornán 54 ország mintegy 350 játékosa indult.