A sérülteket főleg füstmérgezési és kihűlési tünetekkel kezelik. A mentéshez húsz tűzoltójármű és huszonhét mentőautó vonult ki. A tüzet csak órák múltán sikerült megfékezni. A tűzoltóság szóvivője szerint elképzelhető, hogy nem sikerült mindenkit kimenekíteni mielőtt összeomlott az épület tartószerkezete. A rohammentő-szolgálat alapítója úgy vélekedett: ha bent rekedt valaki az épületben, annak nem volt esélye a túlélésre. A szórakozóhely mellett lévő, részben befagyott tó partját búvárok fésülték át, de nem találtak senkit.
Az akár ezerötszáz ember befogadására alkalmas népszerű éjszakai szórakozóhelyen mintegy 2500-3000 négyzetméternyi területen csaptak fel a lángok, a tűz okairól azonban a tanúk nem nyilatkoztak egyöntetűen. A Bamboo-klub ügyvédje azt állította, hogy a drága szórakozóhelynek minden szükséges működési és tűzvédelmi engedélye megvolt, ami szerinte „ezen a szinten" nyilvánvaló. Azt a feltételezést, hogy - a törvényi tiltás ellenére - dohányoztak volna a klubban, a tűzoltóság szóvivője nem tudta megerősíteni, azt mondta, ezt a nyomozásnak kell kiderítenie.
A bukaresti Colectiv-klubban 2015 októberében bekövetkezett, 64 halálos áldozatot követelő tűzvész után Romániában megszigorították a közintézmények és nyilvános szórakozóhelyek tűzvédelmi előírásait, és számos klub működési engedélyét bevonták.