érvényességi idő;BKK-jegyek;felhasználhatóság;

Ezt már biztosan nem lehet felhasználni

- A BKK-jegyek sem örökéletűek

Megbüntették a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) ellenőrei, hiába volt szabályosan kezelt vonaljegye - panaszolta lapunknak egyik olvasónk. Csakhogy - mint kiderült - az évekkel korábban vásárolt jegye már így sem volt érvényes. 

Sérelmezte, hogy bár a BKK üzletszabályzatában benne van, hogy a forgalomból kivont jegyek kivonásuk után egy évig használhatóak fel, s ezt az átmeneti időszakot követő 3 hónapban még vissza lehet cserélni, ezt ő nem tudta, erről őt nem tájékoztatták.

Ezt már biztosan nem lehet felhasználni

Ezt már biztosan nem lehet felhasználni

Visszatérő probléma ez, így érdemes újból felhívni a figyelmet: a BKK vonaljegyeinek felhasználhatósági ideje is korlátozott. Erre egyébként a BKK-jegyeken is felhívják az utazók figyelmét, mégpedig azzal, hogy az érvényességgel és felhasználással kapcsolatban a jegykiadó automaták Információ menüpontjában, illetve a BKK honlapján találhatók információk. Ha valaki nem használta fel évekkel korábban vásárolt jegyét, utazás előtt értelemszerűen mindenképp ajánlatos leellenőriznie az érvényességet.

A vonaljegyeket általában árváltozás után vonják ki a forgalomból. A jegyek a rajtuk feltüntetett ár érvényességi ideje alatt és az ezt közvetlenül követő (árváltozás utáni) átmeneti időszakban használhatók fel utazásra. Az átmeneti időszak az árváltozást követő egy év. Az átmeneti időszakot követő csereidőszakban (az átmeneti időszakot közvetlenül követő három hónap) a fel nem használt jegyek értékben becserélhetők a csereidőszakban érvényes áron forgalmazott jegyekre.

Több mint 900 000 magyar internetező csak késéssel tudta átvenni a karácsonyi időszakban online rendelt termékeket, az ügyfelek átlagosan 5 nappal később kapták kézhez a csomagokat, de 12 százalékukhoz még január első hetében sem érkezett meg - derül ki az eNet Internetkutató 2017 január eleji felméréséből.