MH370-es járat;maláj gép;lezuhant maláj gép;

FOTÓ: Getty Images

- Lezuhant maláj gép - Nem keresik tovább a roncsokat

Felfüggesztik a tenger alatti kutatást a malajziai légitársaság három éve eltűnt gépe, az MH370-es járat után. Ausztrália, Malajzia és Kína közleményben jelentette be, hogy nagy szomorúsággal, de kénytelenek voltak meghozni a döntést, miután az Indiai-óceán több mint 120 ezer négyzetkilométeres részének átfésülése nem hozott eredményt. 

A három állam tavaly júliusban bejelentette, ha a kijelölt részt átvizsgálják, s nem járnak sikerrel, akkor befejezik az expedíciót.

A Boeing 777-es Kuala Lumpurból Peking felé indult, majd egy megmagyarázhatatlan kanyar után letért a tervezett útvonaláról, s eltűnt a légiirányítók radarképernyőjéről. Katonai radarok egy darabig még követték az útját, a katasztrófa valószínűsített helyszínén azonban nem bukkantak rá az utasszállító nyomaira. A fedélzeten 239-en utaztak, többségük kínai állampolgár volt. Az eltűnt utasok hozzátartozóit tömörítő csoport közleményben fejezte ki csalódottságát.

Míg az ausztrál partok közelében végzett mélytengeri kutatás nem járt sikerrel, mintegy húsz roncsdarabot véletlenül fedeztek fel az afrikai partoknál, amelyekről azt valószínűsítik, hogy a megmagyarázhatatlan módon eltűnt repülő részei lehettek. Felmerült, hogy egy új kutatási területet jelölnek ki, de végül elvetették, nem keresik tovább az MH370-es járatot.

 

Visszalépett Donald Trump jelöltje a nemzetbiztonsági tanács kommunikációs igazgatójának posztjára. Monica Crowley döntéséről a hatalomátadást szervező csapat egyik tisztviselője tájékoztatta a sajtót.